Seyahat

Yolculuğunuza başlayın: Ayık Yaşam için Uyuşturucu Detoksu

İlaç detoksu, artık ilaçların vücuttan uzaklaştırılması ile ilgili yöntemdir. Bir klinik uzman, uyuşturucu kullanımını durdurmanın kötü etkileriyle başa çıkmak için bir sürü reçete ve tedavinin kullanılmasını içeren ilaç detoks Austin’deki ilaç detoks programına yardımcı oldu.Detoks nispeten güvenli olmasına rağmen, bazı yan etkilere neden olabilir. Kullanılan ilaçların türü ve miktarı yan etkiler üzerinde büyük etkiye sahiptir. Bununla birlikte, aşağıdakiler en yaygın yan etkilerden bazılarıdır:

  1. Psikolojik Belirtiler-kaygı, sinirlilik, yaklaşan kıyamet hissi
  2. Fiziksel Belirtiler-Baş ağrısı, mide ağrısı, mide bulantısı
  3. İlacı kullanmak için çekilme ve özlem.

Kliniklerin Çevresi

Bir ilaç detoks tesisindeki klinik uzmanlar, bireyin fiziksel ve psikolojik refahını ve geçmişini değerlendirebilir.Bu, ilaç kullanım öyküsünü, üst üste kaç kez aldıklarını ve daha önce ne kadar aldıklarını içerir. Psikolojik sıkıntı öyküsü, cesaret kırıcılık ve diğer refahla ilgili konuların aile öyküsü. Bu, fiziksel ve zihinsel temellerini göz önünde bulundurarak hastaya son derece uyarlanmış, hatasız bir eylem planı geliştirmeyi içerir. Plana uyulur ve önerilen tüm tedaviler ve reçeteler, haftanın yedi günü, günün 24 saati hizmet veren bir klinik personel yardımı ile hazır bulundurulur. Bu, hastanın güvenli bir detoksa sahip olmasını sağlamak için yapılır. Bu, yoksunluk belirtilerini hafifletmek ve hastanın ilaçsız olmanın yeni hissine alışmasına izin vermek için hastaya reçetelerin bölümlerini kademeli olarak azaltmaktır.Sıkılaştırma usta klinik uzmanları gerektirir ve hiçbir zaman klinik olmayan bir personel tarafından denenmemelidir.

Detoks vs Rehabilitasyon

Tek başına ilaç detoksu, uzun süreli temperansı olan bir kişiye yardım etmede nadiren tatmin edicidir ve sadece iyileşmenin ana dönemidir. Tekil bir maddenin köleleştirilmesine ve bağlantılı klinik, zihinsel, sosyal, yetkin konulara eğilimlidirler. Tedavi, kişinin yaşına, cinsiyetine, kişiliğine ve kültürüne açıkça özel olarak uyarlanmıştır.Uyuşturucu rehabilitasyonu ve uyuşturucu detoksunun amacı, bir kişiyi ailesinde, işinde ve toplumunda normale döndürmektir. Uyuşturucu bağımlılığı, bazı insanların inançlarını terk edeceğini ima eden çeşitli hastalıklara benzemektedir-ancak bu, tedavinin etkisiz olduğu anlamına gelmez. Diğer her şeyin eşit olması, tedavideki değişiklikler veya endişelerini değiştirmeye daha fazla önem verilebilecek bir arıtma tesisinin yeniden ortaya çıkması anlamına gelebilir.

Her şey düşünüldüğünde, yatarak rehabilitasyon, bireylerin hem yaşadığı hem de tedavi aradığı özel bir ofiste güven tedavisini içerir.Bu, insanların iyileşme sürecinde iş arkadaşlarıyla ilişkiler kurmalarını ve dikkat dağıtıcı olmayan bir ortamda kolayca odaklanmalarını sağlar. Ne olursa olsun, özel muamele aileden, meslektaşlardan ve iş veya okul yükümlülüklerinden daha fazla zaman gerektirir. Öte yandan, kısa süreli iyileşme düzenli olarak, bir zorlama tedavi programında hafta içi tedaviden sonra gün veya hafta boyunca ortalama olarak çok sayıda iyileşme programı içerir.Kısa süreli tedavi ile birey kendi evinde veya ayık yaşayan bir evde yaşayabilir ve aileye, arkadaşlara, işe veya okula daha fazla zaman ayırabilir.

Ayakta tedavi sırasında rehabilitasyon merkezi tarafından sağlanan ilaçlarınız önceden var olan bir tıbbi durumla bir şekilde etkileşime girerse, reaksiyonun şiddetli olup olmadığını kontrol etmek için hazırlıksız bir randevu alıp alamayacağınızı kontrol etmek için acil bakım merkezini aramayı hak eder.düzenli uzmanınız kullanılamıyorsa.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu