Seyahat

Yeni Yıl Sağlık Hedeflerinizi Takip Edin

Şubat ayına girdiğimize göre belirlediğin yeni yıl sağlık hedefleri nasıl gidiyor? Onlara yapıştın mı? Yoksa Ocak ayının yarısına kadar vagondan mı düştün?

Yeni yıl, çoğumuzun kötü alışkanlıkları değiştirmek ve sağlıklı yenilerini başlatmak için kendimize kararlar verdiğimizi ve söz verdiğimizi görüyor. Tipik kararlar diyet yapmayı, yeni bir fitness rejimine başlamayı veya belki de sigara içmek veya içmek gibi bir şeyden vazgeçmeyi içerebilir.Ve yeni sağlıklı alışkanlıklar kurmak asla kötü bir şey olmasa da, ilk birkaç haftadan sonra sürdürülmesi son derece zor olabilir. Öyle ki, Ocak ayının ikinci Cuma günü ‘Vazgeçme Günü’ olarak adlandırıldı, çünkü araştırmalar bunun yeni alışkanlıklarımızın biraz zayıflamaya başladığı ve onlardan vazgeçtiğimiz nokta olduğunu gösteriyor.

Eğer onlarla bu noktaya kadar sopa için idare ettik, ama motivasyon artık bunun için önce bu kadar bunu yapmak için yaptığın başlıyor. Eğer devam etmek istiyorsan, seni yolda tutmak için harika tavsiyelerimiz var, böylece tüm sıkı çalışmaların boşa gitmeyecek.

Sigaralardan Uzak Dur.

Yaşam boyu sigara içme alışkanlığını bırakmak, bir kişinin karşılaşabileceği en zor zorluklardan biridir. Nikotinin bağımlılık yapıcı doğası, soğuk hindiye gitmeyi inanılmaz derecede zorlaştırıyor. Ve sigara içmeyenlerin gözünde, bir kişinin duramayacağı saçma görünse de, sigara içenlerin kendileri için çok hoş olmayan yan etkilerle dövülebilir.

Sigara içmenin cazibesine direnmek gittikçe zorlaşıyorsa, şimdi tek kullanımlık bir vape kullanmayı düşünmenin tam zamanı olabilir.Giderek artan sayıda kanıt, bir e-sigarayla vaping yapmanın insanların sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak için etkili bir araç olduğunu göstermektedir. Geleneksel sigaralar gibi tütün yakmazlar ve tütün dumanının en tehlikeli bileşenlerinden ikisi olan katran veya karbon monoksit yaymazlar.

Nikotin bağımlılığı ile mücadele etmenin yanı sıra, sigara içenler de aniden ellerinde hiçbir şeyin olmamasıyla mücadele edebilirler; sigara içmek onlar için bir tür rahatlık veya stres rahatlama görevi görür.Vape kalem kullanarak hala anksiyete ile yardımcı olacak ve ayrıca istek ile yardımcı olacaktır ellerindeki bir şey var demektir.

İlerlemeye Devam Et

Spor salonu üyelikleri her zaman Ocak ayında fırlar. Yani mantıklı, değil mi? Sadece canımızın istediği her şeyi yemek ve içmek oldukça fazla aralık harcadık ve belki de TV den Kaliteli Street küvet yürümek istemiyorsanız, çok küçük bir hareket, ve sonra Ocak ve sürpriz pantolonlarımız snugger hissediyorum sürpriz ve bizim enerji seviyeleri sıfıra yakın.Biz herkesin yaptığını yapmak: bir yarı fiyatına spor salonu üyeliği için kayıt ediyoruz.

Yeni yıl, yeni sen. Reklamlar bize bunu vaat ediyor.Spor salonunda egzersiz yapan muhteşem, tonda, mutlu insanların görüntüsünden sonra görüntü görüyoruz ve kendimize şöyle düşünüyoruz: “Evet, onlar gibi olabilirim.”Ve harika bir başlangıç yapıyor. Yeni aktif giysilerimizi giydik (bir Noel hediyesi obvs.), bize bir egzersiz planı verilir, tamamen buna sahibiz.Ancak birkaç hafta sonra yenilik yıpranır. Her bir parçanız ağrıyor, yorgunsunuz çünkü sabahın erken saatlerinde jimnastik seansları için yalan söylemekten vazgeçtiniz ve şimdiye kadar size söz verilen abs’den hiçbir iz göremiyorsunuz.Beklediğin bu değildi.

Bir dakikalığına gerçek olalım.Zindeliğin başarılması zaman alır. Bir gecede sıfırdan kahramana geçmeyi bekleyemezsin. Bu yüzden kendinizi biraz gevşetin ve biraz daha gerçekçi fitness hedefleri belirleyin. Fitness sadece hızlı bir düzeltme değil, bir yaşam tarzıdır.Egzersiz keyifli olmalı ve spor salonunda uzaklaşmak değildir. Gününüze hareket katmak için zaman ayırdığınız sürece, her gün, o zaman sorun değil, bunu yapıyorsunuz!

Dikkatli Yemek

Evet … yeni yıl diyeti olayı. Şeker, yağ ve karbonhidratları keseceğimize, tüm paket menülerini atacağımıza ve Veganuary’ye kayıt olacağımıza söz verdiğimiz yer, çünkü herkes bunu yapıyor, bu yüzden iyi olmalı. Yine de aynı eski hikaye. 2 Hafta boyunca harikayız, demek istediğim, tüm bu aşırı Noel kalorilerinden hala varız, ama sonra günaha ve istek bir intikamla geri dönmeye başlar.

Sana bir tavsiyede bulunayım … her şeyi bir anda kesip atma. Perişan.Ve dürüst olmak gerekirse, Ocak, sefaletinize eklemeden olduğu gibi oldukça sefil bir ay olabilir. “Her şeyin bir kısmı sana iyi gelir” atasözüyle yaşıyorum – “biraz” vurgusuyla.”Kendinizi zevk aldığınız yiyeceklerden mahrum etmeye başlarsanız, vücudunuz onları daha da özleyecektir, bu yüzden insanlık tarafından bilinen en güçlü iradeye sahip değilseniz, lütfen kendinize bir mola verin ve isterseniz o bisküviyi alın. Belki de bütün paketi almamışsındır!

Dikkatli yemek, yemekle zaman ayırmanız, yavaşlamanız, yemeğinizi düzgün bir şekilde çiğnemek için zaman ayırmanız ve her lokmanın zevklerini ve dokularını gözlemlemekle ilgilidir. Yiyeceklerin tadını çıkarmalı, hayatın küçük zevklerinden biridir, bu yüzden her yemek zamanını keyifli bir ritüel haline getirin ve her türlü yiyeceğe tekrar aşık olun. Yiyeceklerin ‘iyi’ ya da ‘kötü’ olarak etiketlenmesine o kadar alıştık ki, tüm bunların gerçekten yapması gereken, gıda ile olan ilişkimize zarar vermek ve bizi bu gereksiz gıda hiyerarşisini oluşturmaya teşvik etmektir. Vücudunuza uyum sağlayın ve size neye ihtiyacı olduğunu, neyin iyi hissettirdiğini, neyin doğru çalışmasına yardımcı olduğunu söyleyecektir ve bu, yeni yıl sağlık hedeflerinizi takip etmenize yardımcı olacak, bazı tuhaf diyetler değil.

Ilımlılık İçinde Her Şey

Yeni yıl sağlık hedeflerinizden biri olarak alkolden vazgeçmeyi seçtiyseniz, o zaman iyi bir tane seçtiniz. Çünkü a) karaciğerlerimiz festival sezonu boyunca onlara verdiğimiz dövmeden sonra biraz ara verebilirdi, b) zaten Ocak ayında kimse dışarı çıkmıyor ve c) maaş gününe kadar paramız yok.Mükemmel bir iş çıkardın ve kolay olanı seçtin.

Eğer bir süreliğine alkolden vazgeçiyorsan, sonsuza dek sürecek bir şey olmak gibi bir niyetin yoksa, Noel’den sonra kesmek istiyorsan, hadi ama, arkadaşlarınla barda bir bira içmek istersen kendine bu kadar yüklenmeyi bırakmanın zamanı geldi.Ilımlılığın başarının anahtarı olduğunu unutmayın.

Bununla birlikte, bazı insanlar için alkolden vazgeçmek inanılmaz derecede zordur. Bu bir bağımlılık ve pandemi, çoğumuzun stres, endişe ve diğer zihinsel sağlık kaygıları için bir başa çıkma mekanizması olarak nasıl kullandığını her zamankinden daha fazla vurguladı. Alkolden sonsuza dek vazgeçmek istiyorsanız ve bunu kendi başınıza yapmaya çalışırken mücadele ediyorsanız, başkalarından yardım istemenin zamanı geldi.Ülke genelinde çok sayıda alkol destek grubu bulunmaktadır ve hızlı bir Google araması size ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayacaktır. Benzer durumlarda başkalarını dinlemek, yolda kalmanıza yardımcı olabilir. Bir oda dolusu yabancıyla konuşmaya hevesli değilseniz, arkadaşlık grubunuza ulaşın. Sizinle aynı hisseden ve içkiden uzak durmak için mücadele eden başkaları da olabilir, ancak sormadığınız sürece bilemezsiniz.

Kendinize hedefler koymak kötü bir şey değildir; zorlukları belirlemek ve kötü alışkanlıkların kontrolden çıktığını fark etmek önemlidir. Ama burada kemik yapmayalım, onlarla yolda kalmak çok zor, gerçekten çok zor. Umarım, bunu okuyarak motivasyonunuza sadık kalması ve bu yeni yıl sağlık hedeflerini doğru yolda tutması için gereken desteği verecektir.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu