Güncel

Uyurken Sırt Ağrısını Azaltmak için Bilmeniz gereken 10 Şey

Sırt ağrısı ile uyanmak, kendinizi işe sürüklemek, üretkenliği kaybetmek ve çok daha fazlası uyku eksikliğinin belirtileridir. Ancak, her şeyi yüz kat daha kötü yapan şey sırt ağrısıdır. Sırt ağrısı hayatınızın herhangi bir zamanında ortaya çıkabilir.Sırt ağrısı, duruşunuzdan, uyku pozisyonunuzdan veya düşük kaliteli yatak takımlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın dayanılmazdır.

Bununla birlikte, henüz umudunuzu kaybetmeyin—sırt ağrısını azaltmak için yapabileceğiniz bazı yaşam tarzı değişiklikleri var.Bu makale, uyurken sırt ağrısını hafifletmek hakkında bilmeniz gereken on şeyi gözden geçirecektir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsan okumaya devam et.

1. Uygun Bir Yatak Alın

İyi bir yatak almak sırt ağrısını azaltmanın anahtarıdır.Sırtınız eski bir şiltenin veya doğru boyutta veya tipte olmayan bir şiltenin sonucu olarak ağrıyor olabilir. Bu durumda, çözüm yatağınızı değiştirmek kadar basittir. Kilonuzu destekleyen, uyku pozisyonunuza göre basıncı azaltan ve uyurken hareket etmenizi sağlayan bir yatak satın alın. Sleepingocean, başlamanız için bel ağrınızı azaltmanıza yardımcı olacak 7 uygun seçenek seçti.

Önce uyku pozisyonunuzu ve yatağın boyutunu değerlendirdiğinizden emin olun needing.As genel bir kural olarak, bir bellek köpük şilte yan traversler için en iyisidir, mide traversleri için bir melez ve arka traversler için bir iç yay veya melez. Ayrıca kilo ve boy düşünmelisiniz.

2. Uyku Pozisyonunuzu Geliştirin

Herkesin tercih ettiği uyku pozisyonu vardır, bu da değiştirilmesi zor olabilir.Ancak, uykunuzu iyileştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Başlamak için sırtınızdaki baskıyı hafifletmek için yastıkları kullanabilirsiniz. Sırt üstü uyuyorsanız, omurga hizalamasını iyileştirmek için dizlerinizin altına bir yastık yerleştirin. Bacaklarınızın arasına bir tane koymak da faydalı olabilir. Ayrıca, sırtınızdaki baskıyı hafifletmek için belinizle yatağın arasına küçük bir yastık yerleştirmek isteyebilirsiniz.

Yanınızda cenin pozisyonunda uyumak, özellikle bel fıtığı olan kişiler için sırt ağrısına da yardımcı olabilir. Karnınızda uyuyorsanız, sırt ve boynunuzdaki gerginliği gidermek için karnınızın altına ek bir yastık yerleştirmek daha iyidir.

Yatar pozisyonda uyumayı da deneyebilirsiniz, ancak bunun için ayarlanabilir bir yatak almanız önerilir.Bu aynı zamanda sırtınızdaki baskıyı hafifletir ve omurga hizalamasını iyileştirir.

3. İyi Bir Yastık Al

Bu hiç de zor olmayabilir, ancak iyi bir yastık almak uykunuzu önemli ölçüde artırabilir.Boynunuzu ve omurganızın üstünü destekleyebilecek bir yastık seçin. Sırt traversleri ince yastıklar kullanmalı ve mide traversleri en ince olanı kullanmalıdır. Yanınızda uyuyorsanız, daha sıkı ve daha kalın bir şey arayın.

4. Daha Fazla Egzersiz Yapın

Yemek yiyin, uyuyun, tekrarlayın eğlenceli gelebilir, ancak sizin için en iyisi değildir. back.It çekirdeğiniz üzerinde çalışmak için gününüzde biraz zaman ayırmak en iyisidir. Egzersizler çekirdeğinizi, sırtınızı ve karnınızı güçlendirerek esnekliğinizi geliştirir. Sadece bu değil, doğru egzersizler mevcut sırt ağrısını hafifletmeye ve gelecekte ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olabilir. Yogayı günlük rutininize de uzatmanız veya dahil etmeniz faydalı olacaktır.

5. Bir Rutini Takip Et

Rutinlerden bahsetmişken, taze ve canlı hissetmek için sağlıklı bir günlük rutine bağlı kalmalısınız. Mesai saatleri dışında çalışmayı bir kenara bırakın ve özellikle yatağa herhangi bir iş getirmeyin.Çoğu insan bunu yapar ve sonuç olarak, ekranlarının üzerinde daha fazla zaman harcayarak duruşlarının bozulmasına neden olurlar. Her şeyden birazını içeren sağlıklı bir rejim oluşturun.

6. İyi Duruş koruyun

İş yerinde ya da sadece arkadaşlarınızla otururken, kendinize düz oturmayı ve iyi bir duruş sergilemeyi hatırlatmaya devam edin.Eğer bir masada kitap ya da dizüstü bilgisayar, bir iş eğilerek üzerinde çok fazla zaman harcamak durumunda. Bel desteği ile iyi bir sandalye alın ve dizlerinizi masanızdaki kalçalarınızdan daha yüksek tutun.

7. Buz Paketlerini Kullanın

Sırt ağrınız varsa, o bölgeyi günde birkaç kez buzlandırmayı deneyin.Buz paketleri yeterli olacaktır. Ancak, bunun yalnızca geçici bir çözüm olduğunu unutmayın. Sırt ağrısından kalıcı olarak kurtulmak için arkasındaki asıl nedeni belirlemeniz gerekir.

8. Sağlıklı Bir Diyet Yapın

Daha güçlü ve daha güçlü olmak istiyorsanız sağlıklı bir diyet şarttır. healthier.To kemiklerinizi güçlü tutun, D vitamini ve kalsiyum içeriği yüksek yiyecekler yiyin. Kalsiyum bakımından zengin gıdalar süt, yoğurt, yeşillik vb.Içerir. Daha fazla balık, yumurta ve sığır eti yiyerek D vitamini alımınızı artırın.

9. Profesyonel Yardım isteyin

Sırt ağrısından kurtulamıyorsanız, profesyonel yardım almaktan çekinmeyin.Sırt ağrısı, fizyoterapi ve ilaç tedavisi de dahil olmak üzere çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilir. Ağır vakalarda, bir doktor ameliyat önerebilir.

10. rahatlatmak

Son olarak, ister işinizden ister kişisel yaşamınızdan kaynaklanan stres ve gerginlik sizi olumsuz yönde etkileyebilir. health.So yatak odasına girdiğinizde, rahatlamaya çalışın ve endişelerinizi kapıda bırakın. Rahatlamak ve stresi azaltmak için çaba gösterin.

Sonuç

Bel ağrısı küresel bir sorundur, ancak neyse ki, onu azaltmanın yolları vardır.Uyurken sırt ağrısını azaltmak için yapmanız gereken ilk on şey arasında daha iyi bir yatak, daha fazla egzersiz, iyi duruş ve sağlıklı beslenme vardır. Umarız bu makale sırt ağrınızı azaltmak ve sağlığınızı iyileştirmek için neler yapabileceğiniz konusunda bazı ipuçları almanıza yardımcı olmuştur.Başa dön tuşu