Genel

Sıcak Banyoların Terapötik Faydaları

Küvete girip çıkmak, her gün zahmetsizce yaptığımız basit bir aktiviteydi. Ancak yaşlandıkça, bu basit angarya bile başarmak daha zor olabilir.Uzun bir günün ardından, sınırlı hareketlilik veya yaşlanma süreci nedeniyle hiç kimsenin sıcak bir banyoda rahatlaması engellenmemelidir. Gömme küvetler, yaşlıların ve hareketlilik sorunları olan kişilerin küvetlere kolayca erişmelerini ve kullanmalarını sağlayan alternatif bir çözümdür.

Mükemmel erişilebilirlik özelliğinin yanı sıra, onu değerli bir yatırım yapan başka benzersiz özelliklere de sahiptir.

Banyo Yaparken Daha Fazla Konfor

Tipik olarak gömme küvetlerle gelen su geçirmez kapılar, daha fazla rahatlık için içeri veya dışarı sallanabilir.Ayrıca, kullanıcıların rahat bir pozisyonda otururken yıkanmalarına izin veren yerleşik koltuklara sahiptir. Tekerlekli sandalye kullananlar için küvet olarak ikiye katlanan yer seviyesinde duşlar da vardır. Jakuzi jetleri, renk terapisi lambaları, emniyet tutma çubukları, koltuk minderleri, baş yastıkları, kucak ve omuz kemerleri ve hızlı doldurma ve boşaltma özelliklerinin tümü gömme küvet kurulumuna dahildir.

Sıcak Banyoların İkincil Faydaları

Erişilebilirlik en önemli satış noktası olsa da, bu değiştirilmiş banyo armatürünün ikincil faydaları da vardır.Banyo yapmak veya duş almak, artrit, zayıf dolaşım ve anksiyete olan kullanıcılara yardımcı olur. Son araştırmalara göre sıcak banyolar, yüksek kan şekeri seviyelerini düşürmeye ve kardiyovasküler sağlığı iyileştirmeye yardımcı oluyor.

  • Artritik ağrıyı yatıştırır-Düzenli olarak ılık banyoların artritik ataklar sırasında ağrı yoğunluğunu azalttığı gösterilmiştir. Ayrıca, fibromiyalji ve kronik bel ağrısı olan kişiler, gömme küvetlerde ılık su tedavisinden yararlanırlar.
  • Kardiyovasküler sağlığı iyileştirir-Son çalışmalar, sıcak banyoların kardiyovasküler sağlığın iyileştirilmesine de katkıda bulunabileceğini ortaya koymaktadır.Sıcak bir banyo sadece rahatlatıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yaş veya tıbbi durumdan bağımsız olarak kan basıncını düşürebilir, kan damarlarının gevşemesini teşvik edebilir ve arteriyel sertliği azaltabilir.
  • Kan şekeri düzeylerini düşürür-Walk-in banyoları tip 2 diyabetli yaşlılar arasında giderek daha popüler hale geliyor.Son araştırmalara göre, düzenli olarak sıcak banyo yapan tip 2 diyabetli kişiler, en yüksek kan şekeri seviyelerinde %10’luk bir azalmaya sahiptir. Ayrıca, tip 2 diyabetli aynı grup insan, enerji harcamasında %80’e varan bir artış ve saatte 126 kaloriye kadar kalori yakma kapasitesinde bir artış yaşadı. Sıcak bir banyo, dengeli bir diyet ve düzenli egzersizle birleştirildiğinde, kan şekeri seviyelerini düşürerek tip 2 diyabetiklerin genel durumunu iyileştirebilir.
  • Kaygıyı hafifletir ve stresi azaltır-Sıcak bir banyonun insanların daha rahat, daha az endişeli ve daha az stresli hissetmelerine yardımcı olabileceği yaygın bir bilgidir. Dolap banyo olabilir entegre ile kromoterapi ışıkları geliştirmek rahatlatıcı faydaları banyo, sıcak su.

Sonuç

Hamam-yürüyüş kolay erişim teşvik, yaşlılar ve bedensel Engelliler azami konfor ve rahatlığı ile banyo yapmak yardımcı olur. Düzenli sıcak banyolardan elde edilen terapötik faydalarla birleştiğinde, bir gömme küvet satın almak, kullanıcının optimal sağlık hissine katkıda bulunduğu için mükemmel bir yatırımdır.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu