Güncel

Ruh Sağlığınızı İyileştirmenin 5 Yolu

Ruh sağlığı şu anda sıcak bir konudur, ancak bunu geliştirmek için gerçekten ne yapabilirsiniz? Zamanla toplum, kötü ruh sağlığı ile mücadele eden insanları daha fazla kabul etmeye başladı, ancak kabul etmenin yanı sıra, refahı ve mutluluğu nasıl koruyacağımız konusunda daha fazla eğitime ihtiyacımız var.Ruh sağlığınızı iyileştirmek ve hayatınızdan daha memnun hissetmek istiyorsanız, günlük rutininizde yapabileceğiniz beş basit değişiklik.

Bir Egzersiz Rutini Oluşturun

Egzersiz hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınız için harikadır. Egzersizin fiziksel sağlık yararları iyi bilinmektedir, ancak egzersizin ruh halinizi nasıl iyileştirebileceğini ve anksiyete, stres ve depresyon gibi sorunları nasıl azaltabileceğini bilmiyor olabilirsiniz.Kaygıdan muzdaripseniz, egzersiz stres hormonlarını düşürerek daha sakin hissetmenize yardımcı olabilir ve depresyondan muzdaripseniz, egzersiz endorfin salgılayarak daha mutlu hissetmenize yardımcı olabilir.

Tutarlı bir egzersiz rutini oluşturmak, zamanla zihinsel refahınızı korumanıza yardımcı olacaktır.Kendi başınıza bir rutin oluşturmakta ve bunlara bağlı kalmakta sorun yaşıyorsanız, kişisel bir eğitmen kiralamaktan faydalanabilirsiniz. Üstün performansla, Londra’da size uygun bir fitness planı oluşturacak kişisel bir fitness eğitmeni bulabilirsiniz.

Daha İyi Bir İş-Yaşam Dengesi Oluşturun

Artık birçok insan evden çalıştığı için, iş-yaşam dengesi oluşturmak için iş ve kişisel zamanı ayırmak daha da zorlaştı.İnsanlar genellikle fazla mesai yaparken veya mesai saatleri dışında iş e-postalarına yanıt verirken kendilerini bulurlar, ancak bu stresi artırabilir ve rahatlamayı zorlaştırabilir. Bu nedenle, zihinsel sağlığınızı iyileştirmek için, iş ve kişisel zamanınız arasında net sınırlar belirlemelisiniz, böylece stres ve endişe seviyenizi azaltabilirsiniz.

Öz Bakıma Odaklanın

Bir iş-yaşam dengesi kurduktan sonra, boş zamanınızı öz bakıma odaklanmak için kullanabilirsiniz. Bu, rahatlatıcı bir banyo, yürüyüşe çıkmak veya eskiyi yeniden keşfetmeyi içerebilir hobbies.By öz bakıma öncelik vererek, sağlığınıza öncelik veriyor ve rahatlamanıza ve eğlenmenize izin veriyorsunuz.

Farkındalık Pratiği Yapın

Farkındalık anlamına gelir getirerek dikkatini şu an değil, endişe geçmişe ya da geleceğe.Farkındalık genellikle nefesinize ve etrafınızdaki hislere odaklandığınız sessiz meditasyon ile ilişkilidir. Bu, stres seviyenizi düşürebilir ve sakin ve rahat kalmak için her gün kullanabileceğiniz iyi alışkanlıklar öğretebilir.

Yardım İsteyin

Bununla birlikte, yukarıda listelenen fikirleri denedikten sonra hala bunalmış veya depresyonda hissediyorsanız, daha fazla yardım almanız gerekebilir.Bazı insanlar zihinsel sağlıklarını arkadaşlarıyla, aileleriyle veya doktorlarıyla tartışmayı utanç verici bulabilir, ancak bunu yapmak iyileşmeye yönelik ilk adımdır. Aşırı durumlarda, doktorunuz zihinsel sağlığınızı yönetmenize yardımcı olacak ilaçlar reçete edebilir.

Telaşlı ve hızlı tempolu dünyamızda kaygı, stres ve depresyon genel refahımızı etkileyebilecek önemli konulardır.Bu endişeleri yönetmek ve daha mutlu ve sağlıklı olmak için zihinsel sağlığınıza öncelik vermeye başlamak için bu makaledeki beş fikri deneyin.


Başa dön tuşu