Kadın

Pilates Derslerine Girmeden önce Bilmeniz gereken 6 Şey

Bazen, bir fitness rutini sıkıcı hissetmeye başlar ve kendiniz için belirlediğiniz normal egzersiz döngüsünden bıkarsınız ve bu, içine yeni şeyler almanız gerektiğinin göstergesidir. Fitness dünyasının sadece spor salonu ve ağırlıklar olmadığı ve vücudumuzun sağlıklı ve kapılmış olmasına ve genel olarak daha güçlü olmasına yardımcı olan çok sayıda egzersiz seansı ve tekniği olduğu iyi bilinen bir şeydir. Zumba veya Pilates derslerini izlediyseniz, muhtemelen bu insanların egzersiz yaparken ne kadar eğlendiğini fark etmişsinizdir.Bu doğrudur, çünkü bu inatçı kalorileri yakmak sadece keyifli değil, aynı zamanda ruh halinizi de iyileştirir. Pilates’i denemeden önce, bu konuda bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Pilates Nedir?

Konuyu parçalamadan önce, Pilates ve temelleri hakkında önceden küçük bir şey var.Pilates, kasları güçlendirmeyi, postural hizalamayı, esnekliği ve vücut dengesini iyileştirmeyi amaçlayan düşük etkili bir egzersiz rutinidir. Tipik Pilates egzersiz seansı 45 dakika ila bir saat sürer ve ekipmanla veya ekipmansız yapılabilir. Pilates, genel olarak, çekirdek üzerinde olumlu bir etkisi olan ve aynı zamanda vücudunuzun diğer alanlarını hedef alan yavaş, hassas hareketlere ve nefes kontrolüne odaklanır. Çekirdek dediğimizde, bu sadece karın kasları değil, kalçalar, iç ve dış uyluklar ve sırt dahil tüm gövde anlamına gelir.

Ekipman

Daha önce de belirtildiği gibi, bir Pilates antrenmanı herhangi bir ekipmanla veya ekipmansız yapılabilir, bu da bizi Pilatesin en temel bölümüne götürür – mat Pilates ve reformer Pilates.Mat Pilates, normal bir yoga matından biraz daha kalın olan bir mat üzerinde, basıncın çoğunluğunun uygulandığı alanlarda yumuşak yastıklarla yapılır. Diğer tip reformer Pilates, reformer olarak bilinen bir makinede gerçekleştirilir. Pilates reformer, sabit ayak çubuğu, kasnaklar ve yaylara sahip sürgülü bir platformdur.Bu Pilates stillerinin her ikisi de Pilates antrenmanınızı sonsuz tekrar sayımlarından ziyade kontrol gelişimine yoğunlaştırmayı amaçlamaktadır. Pilates antrenmanları esasen bantların direncine karşı çalışan ve sadece vücut ağırlığını kullanan izole kas gruplarına odaklanır. Nihai hedef, eylemlerinizi ve nefesinizi senkronize etmek, belirli kas grupları üzerinde çalışırken vücudunuz üzerinde tam kontrol sağlamak ve sadece çekirdek gücünü değil aynı zamanda bağırsak gücünü de oluşturmaktır.

Başlangıç Sınıfları

Başlangıç sınıfları, her sınıfta aynı alıştırma turlarını içerecektir.Bu egzersizleri çekirdek stabilizatörler olan karın ve sırt kaslarını güçlendirmek için egzersizler bir grup olan 5 karın güçlendirilmesi; Bacak çevreleri; omurga ve sırt kasları masaj bir top gibi yuvarlanan; ve Serisi, süre geri ve omurga hedefleri olan çekirdek ve nefes kontrolü; Roll-hedefleri olan Yüz, vardır.

Doğru Kıyafetler

Doğru kıyafetler kesinlikle kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.Bol kıyafetlerle egzersiz yapmayı tercih etseniz bile, Pilates derslerine daha fazla vücut saran bir şey giymeniz tercih edilir, böylece eğitmeniniz tüm hareketlerinizi görebilir. Ayakkabı söz konusu olduğunda, her stüdyonun kendi protokolü vardır ve egzersizleri yalınayak veya çoraplarla gerçekleştirebilirsiniz.

Yaralılar

Pilates derslerinizde yaralanmalara maruz kalmak mümkündür ve bunun nedeni çoğunlukla kendinizi çok fazla zorlamanızdır.Pilates antrenmanları söz konusu olduğunda, ağrı ve orta derecede kas ağrısı normaldir, ancak her türlü aşırı ağrı, kaslarınızı birkaç gün dinlendirmeniz gerektiğini gösterir. Üretken kas iyileşmesinin en kısa yolu, örneğin uzun bir yürüyüş olabilen protein bazlı bir diyet ve aktif iyileşmedir.

Çevrimiçi Pilates Dersleri

Ev atmosferinizde Pilates egzersiz seansları yapabilirsiniz. Çevrimiçi olarak size adım adım bir giriş sağlayan ve Pilatesin tüm aşamalarında size rehberlik eden bir sürü öğretici var.Ayrıca, aylık programlara ayda 10-20 ABD Doları karşılığında abone olmanıza izin veren bazı uygulamalar da vardır.

Pilates Dengeli Egzersiz Rutininin Bir Parçası Olmalıdır

Tavsiye edilmese de, her gün Pilates’e inmek için cazip olabilirsiniz.Ertesi gün ağrıyor hissedeceksiniz, bu da iyileşme zamanının geldiğini gösterir, bu nedenle ağırlık kaldırma veya çapraz antrenman olsun, ana antrenman türünüzü düşünmemelisiniz. Büyük olasılıkla Pilates’e aşık olacaksınız, ancak ana rutininizle iyi dengelenmiş olmalı, aksi takdirde zor olacaktır.

Hedeflediği yerler ve diğer fitness rutinlerinde vurgulanmayan diğer yönler nedeniyle, Pilates en popüler egzersiz rutinlerinden biridir.Pilates tamamen kontrolle ilgilidir ve fiziksel ve ruhsal refahınızı artıracaktır.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu