Genel

Online Terapi Uygulamaları

Pandeminin gelmesiyle beraber her bir çalışma ya da tedavi metodunda değişimler görülebilmiştir. Bunlardan bir tanesi olan online terapi kavramı da son dönemlerde ortaya çıkan bir konu olmuştur. Bu tedavi işlemleri telefon ya da Skype gibi uygulamalarla desteklenerek uzaktan gerçekleştirilebilir. Bu konuda kişilerin gerekli zaman ve imkanı yaratamamasından ötürü online olarak danışmanlarıyla görüşmelerine imkan tanıyabilecek biçimde olacaktır. Danışanların evden çıkamama durumunun söz konusu olması halinde de online terapi yöntemleri yaygın bir biçimde destek verebilecektir. Bu aşamada da herkesin zaman zaman yönelebilecekleri bir konumda olabilmesi bakımından da oldukça cazip bir halde kalabilecek ve etkili bir biçimde tercih edilebilecek yönde bulunacaktır.
Online terapiler doğrultusunda psikolojik destek almak isteyerek bir türlü zaman ayıramayan ya da imkan bulamayan kişilere danışmanlık hizmeti verilmektedir. Günlük yaşam temposundan ötürü kliniklere gidemeyenler için son derecede uygun şartları içerebilecek fonksiyona da sahip olarak görülebilmektedir. Online psikolog ile beraber tüm sıkıntıları çözebilmek mümkün olacaktır. Telefon ya da Skype gibi mecralar içerisinde sesli ya da görüntülü olacak biçimde bu terapilerden yararlanmak söz konusudur.
Şehirlerarası hatta uluslararası boyutlarda gerçekleştirilebilecek biçimde olan seanslardır. Geleneksel yöntemlere nazaran bu seansların daha uygun fiyatlı ve daha pratik olması da ilgi çeken konular arasında bulunmaktadır. Müsait olunan her bir saat içerisinde gerçekleşebilecek türdedir.
Online Terapi Ücretleri
Online terapiler, geleneksel ve klinikte gerçekleştirilen seanslarla kıyaslandığında daha uygun fiyatlıdır. Online psikolog İstanbul kapsamında gerçekleşen bu terapilerin fiyatları da seans sürelerine, sayısına ve hangi terapi yönteminin kullanılacağına bağlı olarak belirlenecektir. Bu seanslar son derecede güvenilir ve etik kurallara uygun bir şekilde tamamlanacaktır. Varoluşsal terapi ya da davranışçı terapi yöntemleri de uygulamaya konulabilmektedir.
Online terapi ücretleri değişiklik gösterse de herkesin bütçesine daha uygun bir seviyede kendini göstermektedir. Genel olarak büyük şehirlerde rağbet gören bir uygulama olsa da zaman zaman danışanların imkan bulamaması halinde küçük noktalarda da bu tip uygulamaları tercih ettiği bilinen bir konu olmaktadır. Böylelikle son zamanlarda daha da etkili olarak görülebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu