Kadın

Nöroloji İşleri Açıklandı

Bir nörolog, periferik ve merkezi sinir sistemlerinin yanı sıra omurilik ve beyni de içeren sinir sistemi koşullarını tedavi eden bir uzmandır. Bir hasta yaralanmaya devam ettiğinde veya sinir sisteminde bir hastalık veya bozukluk geliştirdiğinde, tedaviye ek olarak nöroloji tarafından derhal tedaviye ihtiyaç vardır. Bir nörolog tedavi için çağrıldığında, aşağıdaki belirtiler ortaya çıkabilir:

 1. Baş dönmesi
 2. Koordinasyon sorunları
 3. Karışıklık
 4. Kas güçsüzlüğü
 5. Duyudaki değişiklikler

Bazen görme, dokunma ve koku alma gibi duyusal sorunları olan bireyler bir nöroloğun hizmetlerine ihtiyaç duyabilir ve bunlar bir sinir sistemi bozukluğu ile ilgili olabilir.Aşağıdakiler nörolojik bakımla ilişkili daha yaygın bozukluklardan bazılarıdır:

 1. Nöbet, yani epilepsi
 2. Baş ağrısı, yani migren veya küme baş ağrısı
 3. İnme
 4. Omurilik bozuklukları, yani otoimmün bozukluklar veya enflamatuar durumlar
 5. Multipl skleroz
 6. Nörodejeneratif bozukluklar, yani Alzheimer veya Lou Gehrig hastalığı
 7. Nöromüsküler bozukluklar, yani myastenia gravis
 8. Sinir sistemi enfeksiyonları, yani beyin apseleri, ensefalit, menenjit

Nöroloji işi, son derece zorlu olsa da, son derece uzmanlaşmış bir meslektir.Bu kariyer yolunu takip etmek isteyenler için görünüm mükemmel.

Nörolog Olmanın Faydaları Nelerdir?

Bir tıp uzmanının nöroloji uzmanlığındaki konumu, en belirgin olanıdır. hold.It son derece talepkar olan karmaşık bir alanın yanı sıra fantastik bir gelecek görünümüne sahip bir endüstridir.

Eğitimlerini bu kariyer yolu etrafında planlayanların, çabaya değer sıkı çalışmayı ve özveriyi dört gözle beklemek için inanılmaz faydaları vardır.

Bu çok fazla eğitim ve çabadır, bu yüzden belki bazı öğrenciler bu noktaya katılmayabilir, ancak faydaları büyüktür. Nörolog olma ile ilgili avantajlardan birkaçını öğrenin https://work.chron.com/advantages-being-neurologist-2316.html. Bu özel uzmanlık ile bulacağınız bazılarını burada paylaşacağız:

Kariyer Çeşitliliği

Nörologların kendilerine sunulan birkaç farklı fırsatı vardır.Vasküler / inme / girişimsel nöroloji, nöro-oftalmoloji ve nörokritik bakım birkaç örnektir. Bu hekimler bir hastanede çalışma, öğretim, akademisyen, danışmanlık veya araştırma yapma seçeneğine sahiptir.

Yüksek Maaş

Bu, öğrencilerin tüm sıkı çalışmaları ve çabaları için en önemli faydayı gördükleri yer olabilir. Ancak hümanist olan doğal hekimler maaşlara daha az ilgi göstermekte ve hastaların çıkarları konusunda daha fazla endişe duymaktadırlar. Bu onların iyi yapmadıkları anlamına gelmez.

Alanında son derece uzman, iyi bir uygulayıcı büyük bir maaş olacak yani.2008 “Hekim Tazminat Anketi” ne göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir profesyonelin ortalama maaşı 298.500 dolar kadar yüksekti. Nörologların maaşlarına rağmen nasıl bir fark yarattığını görmek için buraya bakın.

İş Zorluklar Sunuyor

Birçok parlak doktor, çalışmalarında meydan okuma fikrinden hoşlanır.Nörolojinin karmaşık yapısı nedeniyle, bu uygulayıcılar düzenli olarak çok sayıda zorlukla karşı karşıya kalmakta ve alanlarının becerilerini test etmelerine izin verdiğini takdir etmektedir.

Karmaşık teşhisler ve zor kararlar var, bir hastanın hayatında yapabilecekleri farklılıklardan bahsetmiyorum bile.Genel kalitenin iyileştirilmesi, hedefin herkesle karşılandığından emin olmak için tüm hastalarla mücadeleyi körükleyerek muazzam memnuniyet sağlar.

Zaman Esnektir

Birçok doktorla, programlar her gün tutarlı ve sıkıdır.Bir nörolog daha az rejimlidir ve daha esnek bir programa sahiptir. Yoğun nöro vakalarla dolu bir gün, uzun ve uzun bir güne neden olabilir. Yine de, akademisyenler, araştırmalar ve klinik zaman arasında rotasyonlara izin veren günler vardır, bu da bir doktorun işte sıkılma olasılığını ortadan kaldırır.

Doymuş İş Piyasası Yok

Şimdiye kadar, nöroloji alanındaki iş atmosferi doygun değildir.Alana girme gereklilikleri, düşünülmesi korkutucu olabilecek şekildedir ve işler çok yoğunlaştığında bazıları düşer.

Rekabetçi bir endüstridir, ancak iş olanakları çoktur ve öneri, mesleğin geleceğinin yalnızca büyümeye devam edeceğidir.Özel muayenehanede çalışmayı tercih edenler büyük olasılıkla en yüksek ücretin yanı sıra en iyi fırsatlara sahip olacaklardır.

Zamanlama doğrudan üzerlerine düşeceğinden, iş akışlarında daha fazla esneklik duygusunun tadını çıkaracaklar.O andaki koşullara bağlı olarak, uygulayıcı bir davayı kabul edebilir veya başka bir sağlayıcıya yönlendirebilir. Bir hastane veya başka bir tıbbi tesisle sözleşmeniz olduğunda, bu her zaman mümkün değildir.

Son Düşünce

Hastaneler ve diğer sağlık tesisleri, nöroloji alanını istisnai hale getirerek, siteleri için en iyi nörologları elde etmeye çalışmaktadır competitive.As sonuç olarak, maaşlar yüksektir ve ikramiyeler ve yardımlar diğer doktorlarınkinden daha üstündür.

Bir hastane ortamında çalışırken, bir nöro uzmanı genellikle hastane tarafından sağlanan faydaları ve malpraktis sigortasını verimlilik primleriyle birlikte görecek, ücretli izinlerden ve sağlık planlarından bahsetmeyecek, hepsi bu tesislerden birine katılmak için bir teşvik anlamına geliyordu.

Şimdi, bu faydalar kesinlikle eğitimden ikamet etmeye ve pozisyon almaya kadar tüm sıkı çalışmaya ve çabaya değer.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu