Genel

Mühlet Bakımının 8 Faydası

Yaşlı sevilen biri için birincil bakıcı olmak ezici olabilir. Sevilen birine, özellikle Alzheimer ve demans gibi kronik rahatsızlıkları olanlara bakmak tam bir zamandır occupation.It yalnız, sinir bozucu ve yorucu olabilir, bu yüzden aşağıdaki mühlet bakım faydalarını düşünmelisiniz:

1. Rahatlamak için Zaman Ayırın

Aile bakıcıları sürekli olarak çok fazla baskı altındadır ve bunalmaktan kaçınmak için düzenli molalar vermeniz gerekir. Seattle’da mühlet bakımı aramak, sevdiklerinizin kaliteli bakım aldığına dair gönül rahatlığı yaşarken kendiniz için biraz zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

2. Hastalıktan Ve Ameliyattan İyileşmeye Yardımcı Olur

Sevdikleriniz bir hastalıktan veya ameliyattan iyileşirken, profesyonel bakıcılar ve hemşireler tarafından en iyi şekilde sunulan daha fazla bakım ve desteğe ihtiyaç duydukları için bir mola kalmak kullanışlı olacaktır.

3. İyileştirilmiş Refah

Düzenli olarak mühlet bakımını tercih etmek, bakım rutinlerinizi tamamlamanız için size ikincil destek sağlayacaktır.Bu, sevdiklerinize fayda sağlayacaktır çünkü fiziksel, zihinsel ve duygusal refahlarını dikkate alan bütünsel bakım alacaktır. Ayrıca, bu molalar sosyal hayatınızı yeniden canlandırmak ve diğer ilgi alanlarına odaklanmak için bir fırsat olacağından da yararlanacaksınız.

4. Duygusal Destek için Harika Bir Zaman

Evde sevilen yaşlı birine bakmak stresli olabilir ve bu zorlu anlarda kendinizi görmek için duygusal destek aramanız gerekir.Bir mühlet kalmak, karşılaştığınız zorlukları anlayan deneyimli profesyonellerden destek ve rehberlik almanızı sağlar. Etkileşime girebilecekleri akranlarıyla ve ihtiyaçlarını anlayan profesyonellerle kalmak, sevdiklerinize kaliteli arkadaşlık sağlayacaktır.

5. Enerjinizi Yenileyin

Almak için yeniden enerji kritik olduğu için önde gelen bir sağlıklı yaşam tarzı gibi bir bakıcı ve tükenmişlik kaçınarak.Pek çok mükemmel kısa süreli yetişkin bakım seçeneğiyle, günlük rutinlerinizden bir mola verme ve pillerinizi şarj etme fırsatına sahipsiniz.

6. Kendini Yeniden Keşfet

Çok dalmış olarak bakımı sevdiğiniz birinin sizi kaybetmek dokunuş ile sizin iç benlik.Hedeflerinizi, ilgi alanlarınızı ve sağlığınızı yansıtmak için zaman ayırarak dokunuşunuzu yeniden keşfederken görevlerinizi devralarak mühlet bakımı kurtarmaya gelir.

7. Sevdiklerinizle Sürtünmeyi Azaltın

Bakıcıların ve sevdiklerinin birbirlerini yormaları yaygındır ve zaman zaman bu fraksiyonları azaltma ihtiyacını gerektirir.Bir mola süresi seçmek, size çok fazla hayal kırıklığı veya strese neden olabilecek bu engelin üstesinden gelmenize izin verirken, aynı zamanda sevdiklerinize uygun şekilde bakıldığından emin olmanızı sağlar.

8. Kolay Geçiş

Yaşlanan sevdiklerinize ne kadar iyi baktığınıza bakılmaksızın, ihtiyaçlarını kendi başınıza yönetmenin çok zor olduğu bir zaman gelebilir.Ani bir değişim sevdikleriniz için çok zor olacak ve bir mola onları bu yeni bölüme kolaylaştırmanın harika bir yoludur.

Sonnot

Sevilen birinin birincil bakıcısı olmak bir ayrıcalıktır.Bununla birlikte, bu sorumluluklar tükenmeye, strese veya tükenmişliğe yol açarak mühlet bakımının dikkate alınmasını gerektirebilir.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu