Genel

Meme Küçültme Yaptırmalı Mısın?

Kadınların sütyenlerimiz ve göğüslerimizle uzun ve karmaşık bir ilişkisi olduğu bir sır değil. Ancak, göğüsleriniz baş ağrısına, sırt ağrısına ve kalıcı omuz girintilerine neden oluyor mu?Uyku ve egzersiz ile müdahale ve zor bir hayat yaşamak için mi yapıyorlar?

Eğer geniş göğüslerinizin bir nimetten çok bir yük olduğunu fark ederseniz, meme küçültme ameliyatını planlamak için kozmetik cerrah Dr. Brandon Ball ile iletişime geçmeyi düşünmelisiniz.

Dalma konusunda tereddütlü olsanız da, bilinçli bir karar vermenize izin vermek için bilmeniz gereken her şey burada.

Meme Küçültme Ameliyatı Sırasında Neler Olur?

İşlem sırasında, “açık” meme küçültme ameliyatı geçireceksiniz – ayakta tedavi veya yatarak tedavi olarak.

Hangi tip insizyonun yapıldığı konusunda farklı seçenekler olsa da, plastik cerrahınız sizin için en iyi tekniği kullanacaktır.En iyi sonuç için, göğüs boyutunuzu, cilt elastikiyetinizi ve fazla cilt miktarını dikkate alacaktır.

İşlem tamamlandıktan sonra, cerrahi pansumanları çıkaracak kadar iyileşene kadar cerrahi destek sütyeni giymeniz gerekecektir.Bundan sonra, istediğiniz sütyeni giyebilirsiniz, ancak plastik cerrahınız birkaç hafta boyunca balenli sütyen giymekten kaçınmanızı tavsiye edebilir.

Yaklaşık 2-6 haftalık iyileşme süreniz boyunca, 10 lbs’den daha ağır bir şeyi kaldırmaktan kaçınmanız ve yorucu egzersizlerden uzak durmanız önerilir.İlk iki haftadan sonra fiziksel aktivitenizi kademeli olarak artırabilirsiniz.

İyi Bir Aday Mısın?

Meme küçültme ameliyatına hak kazanmak için göğüslerinizin ne kadar büyük olması gerektiğini belirleyen kurallar yoktur.

İnsanlar çeşitli faktörlerden dolayı ameliyatı tercih edebilirler.Fiziksel rahatlık, ağrı ve ağrılardan kurtulma, gelişmiş uyku ve benlik saygısı, kadınların meme küçültme yaptırmayı tercih etmelerinin en yaygın nedenleridir.

Meme küçültme ameliyatını düşünmeden önce, masaj terapisi, fizik tedavi ve farklı sütyen türleri gibi diğer invaziv olmayan seçenekleri araştırın.Rahatsızlığınız devam ederse, meme küçültme ameliyatı sizin için bir seçenek olabilir.

Herhangi Bir Risk Var Mı?

Meme küçültme ameliyatı genellikle güvenli bir işlem olmasına rağmen, birkaç riskle birlikte gelir.

Diğer herhangi bir cerrahi prosedür gibi, enfeksiyon, kanama ve diğer iyileşme problemleri riski düşüktür.

Meme küçültme ameliyatından sonra ortaya çıkabilecek en korkulan komplikasyon, meme uçlarına ve areola kan akışının olmamasıdır-ancak bu son derece nadirdir.

Sigorta Kapsamına Girecek Mi?

Her sağlık sigortası poliçesinin farklı kriterleri ve kapsamı olduğundan, meme küçültme ameliyatının karşılanıp karşılanmayacağı tamamen tıbbi planınıza bağlıdır.

Meme küçültme genellikle kozmetik bir işlem olarak kabul edilse de, bazı sigorta planları, daha büyük göğüslerde ortaya çıkabilecek tıbbi durumları hafifletmek için yapılırsa maliyetin çoğunu veya tamamını karşılayacaktır.

Son Sözler

Her kadın farklı olduğu için meme küçültme kararı tamamen size kalmış. ÖNEMLİ NOT: %95 kadınlar kim var geçirmiş yordamı vardır memnun onların sonuçları.

Meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, meme sağlığınızı tartışmak ve sizin için iyi bir seçenek olup olmadığına karar vermek için birinci basamak sağlık uzmanınıza danışmanız şarttır.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu