Genel

Makro Besin Alımınız: Makroları İzlemenin 5 Yolu ve Neden Önemli Olduğu

Nereye bakarsanız bakın, tüm yeme sorunlarınızı çözmeyi ve kolej kotunuza uymanıza yardımcı olmayı vaat eden, görünüşte mükemmel bir diyet daha ortaya çıkıyor. Paleo, ketodan aralıklı oruç tutmaya ve vegana kadar, özellikle sağlıklı, dengeli bir yaşam sürmek, birkaç kilo vermek ve hala enerjinizi korumak istiyorsanız, farklı diyetler çeşitli zorluklarla birlikte gelir.

Bazı diyet sistemleri gerçekten sağlıklı olsa da, özellikle kalp sağlığını artırmak gibi belirli bir amaç için tasarlandıklarında, her diyette mantıklı olan ve makro besin alımınıza dikkat etmeyi içeren bazı temel ilkeler vardır. Makro besinlerin ne olduğunu ve her birini yeterince tüketmeye özen göstererek nasıl dengeli bir beslenme rejimi oluşturabileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için bu basit ama pratik kılavuzu oluşturduk.

3 Makrobesinimizi Anlamak

Tüm öğünlerimizi oluşturan üç makro besin vardır: karbonhidrat, protein ve yağlar. Günlük makro besin ihtiyaçlarınız büyük ölçüde yaşınıza, cinsiyetinize, aktivite seviyenize, aynı zamanda mevcut sağlığınıza ve önceden var olan sorunlara ve hedeflerinize bağlı olacaktır.

  • Karbonhidratlar ana enerji kaynağınızdır, çünkü vücudunuz karbonhidratları glikoza ayırır ve sizi çalışır durumda tutmak için kullanır. Sağlıklı karbonhidratlar sebzelerden, meyvelerden, kepekli tahıllardan, baklagillerden gelir ve işlenmiş ürünler yerine tüm gıda kaynaklarına ulaşmak her zaman en iyisidir.
  • Proteinler amino asitlerden, yaşamın yapı taşlarından oluşur ve vücudunuz bunları yağsız kasların yanı sıra organlar, kemikler, saçlar, sizi güçlü tutmak ve diğer birçok temel işlemi oluşturmak için kullanır.
  • Yağlar beyin gelişimi için hayati öneme sahiptir ve vücudunuzun yağda çözünen vitaminler (E, A, D ve K vitamini) gibi mikro besinleri emmesine yardımcı olurlar. Her üçünün de en kalorisi oldukları için, daha uzun süre dolu hissetmenize yardımcı olurlar ve günlük ihtiyaçlarınıza ulaşmak için çok fazla tüketmenize gerek yoktur.

Kurtarma Uygulamaları

Makroların ne olduğunu bilmek başlamak için harika bir yer, şimdi bunları kullanmanın zamanı geldi. Yemeklerinizi hazırladığınızda ve haftalık beslenme rejiminiz için bir plan oluşturduğunuzda, kendinizi de kontrol altında tutmanız gerekir-aceleniz olduğunda tatlı bir şey yapmak çok kolaylaşır, değil mi?

Yani, kullanarak bir uygulama için parça makrolar biri olarak en kolay yolları diyet planı izleyin ve görün nasıl makrobesin alımı etkileyen enerji ve mutluluk.Yiyecek seçenekleriniz hakkında iyi bir anlayışa sahip olduğunuzda, günlük enerji ihtiyaçlarınızı ve fitness hedeflerinizi karşılamak için atıştırmalık ve içecek eklemenin veya çıkarmanın yanı sıra öğünlerinizin miktarını ve kalitesini de ayarlayabilirsiniz.

Daha Fazla Rahatlık İçin Teslim Edilen Yemekler

Modern dünyada, çok az insan her hafta makro besin ihtiyaçlarına uygun ev yapımı yemekler hazırlamak için saatler harcayacak zamana veya enerjiye sahiptir. Başlamak için onları takip etmek yeterince zor, doğru malzemeler hakkında endişelenmekten bahsetmiyorum bile. Bu sıkıntıdan kaçınmak için, birçok insan organik, taze gıdalardan mükemmel, dengeli makro besinleri sağlamak için hazırlanan tüm doğru öğünlerle özel bir yemek planı sunmaya gider.

Eski okul fast-food yemeklerinden farklı olarak, bu sağlıklı alternatifler hem kalorilerinizi hem de makrolarınızı izlemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve sağlık hedeflerinizle yolda kalmanıza yardımcı olurlar.Pandeminin başlangıcından bu yana, bu, çok zaman kazanırken sağlıklı ve esnek kalmaya çalışan meşgul insanlar için giderek daha popüler bir seçenek haline geldi.

Kaynaklar Da Önemlidir

İsteyip istemediğinize karar vermek zorunda tüm haftalık yemek teslim, ya da seçmek için cook bazıları onlara kendini bulma hakkına besin kaynakları önemli, çok.Tüm yağlar sağlıklı olmadığı gibi tüm proteinler eşit yaratılmaz ve tüm karbonhidratlar ihtiyaç duyduğunuz aynı seviyede tutarlı enerji salınımı sağlamaz.

Örneğin, sağlıklı protein kaynakları somon gibi yağlı balıklardan, aynı zamanda tolere edebilenler için süt ürünlerinden ve yağsız tavuk, sığır eti ve diğer etlere ek olarak yumurtalardan da farklılık gösterir. Filinta gibi, taze sebzeler hiçbir besin değeri daha fazla korumak demektir işlenmiş değil, meyve ve tahıl için.Sağlıklı yağlar yağlı balıklarda bulunabilir, ancak öğünler arasında harika bir atıştırmalık olabilecek ceviz ve kaju fıstığı gibi fındık ve tohumlarda da bulunabilirler.

Böl ve Fethet

Artık her bir makro besin maddesinin ne kadarını diyetinize dahil etmeniz gerektiğine dair net bir fikriniz olduğuna ve bunu yapmak için mükemmel fikirleri bulduğunuza göre, öğünlerinizi de iyi zamanlamanız gerekir. Düzenli egzersiz yaparsanız ve gün içinde enerji gerektiren her türlü göreviniz varsa, sağlıklı bir yaşam sürmek vücudunuza gün boyunca yeterli miktarda yakıt sağlamakla başlar.

Tüm günlük karbonhidrat ihtiyaçlarınızı sabahın erken saatlerine dökmek yerine, kahvaltınıza daha fazla protein ve biraz sağlıklı yağ dahil etmenin bir yolunu bulmalısınız. Bunu yapmanıza izin verecek her türlü basit ve lezzetli yemek tarifleri vardır ve daha sonra enerji seviyenizi yüksek tutmak için makrolarınızın geri kalanını gün boyunca eşit olarak bölün.

Hızlı tempolu bir yaşam sürmek, her bir malzemeyi özenle seçmekten bahsetmemek için ne zaman ve ne kadar yediğinizi takip etmenizi biraz daha zorlaştırabilir.Neyse ki, seçtiğimiz diyetten bağımsız olarak makrolarımızı takip ederken beslenme boşluklarını doldurmanın daha basit yollarına sahibiz. Kendinizi iyi hissetmenizi, enerji dolu olmanızı ve kendiniz için belirlediğiniz herhangi bir hedefe ulaşmanızı sağlayacak sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek için bu bilgiyi kullanın.

Yazarın Biyografisi

Sophia Smith, Avustralya merkezli bir moda, güzellik ve yaşam tarzı blog yazarıdır.Organik güzellik ürünleri, yoga ve sağlıklı bir yaşam tarzı yaşama konusunda çok hevesli. Sophia öncelikle bloglarda ve makalelerde güzellik ve yaşam tarzı konuları hakkında yazıyor. Yırtık ve Yüksek Stil Yaşamına düzenli olarak katkıda bulunur.

Onu şu adreste bulabilirsiniz: Facebook Twitter Google +


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu