Trend

Kötü Sırt Ağrısının Hayatını Mahvetmesine İzin Verme

Her gün kötü sırt ağrısı çekmekten bıkmış hissediyorsanız, daha az ağrı ile daha iyi çalışmanıza yardımcı olacak bazı alternatif tedaviler ve çözümler denemeye değer olabilir. Sırt ağrısı gerçekten zayıflatıcı olabilir, bu yüzden erken başa çıkmak tüm farkı yaratabilir.

Alternatif Tıp deneyin

En yakın ağrı kesici paketine ulaşmadan önce alternatif ilaç ve tedavi türlerine bakmaya değer olabilir.Ağrı kesiciler, günlük aktivitelerinize devam edebilmeniz için ağrıyı geçici olarak uyuşturmada etkilidir; ancak, kısa sürede çok fazla almamaya dikkat etmelisiniz. Ağrı kesicilerin bağımlılık yaptığı bilinmektedir, bu nedenle alternatif ağrı kesici yöntemlerini araştırmak kesinlikle faydalı olacaktır.

Derin doku basıncının ağrınızı hafifletip hafifletemeyeceğini görmek için bir masaj terapistini ziyaret etmeyi deneyebilirsiniz.Birçok hastada sırt ağrısını hafiflettiği gösterilen eski bir Çin tıbbı olan akupunkturu da deneyebilirsiniz.

Ameliyat Seçeneklerini Keşfedin

Bu sizin için bir şok olabilir, ancak bazı sırt rahatsızlıkları bunları düzeltmek için ameliyat gerektirir.Doktorunuzu ziyaret ettiğinizde, sırt ağrısı için tedavi seçenekleriniz hakkında size bilgi verebilir. Öte yandan, ameliyat asla ilk seçeneğiniz olmamalıdır; işe yarayabilir, ancak hızlı bir çözüm olmayabilir. Diğer tüm seçenekleri tükettikten sonra ameliyatı keşfetmelisiniz.

Sırt ameliyatınız olduğunda size genel anestezi verilmesi gerekecektir.Bu, uykuda olmanızı ve işlem sırasında hiçbir şey hissetmemenizi sağlar. Dr. Singh gibi harika bir anestezi uzmanı bulmak, ameliyatınıza kadar zihninizi rahatlatacaktır.

Uyku Ortamınızı İyileştirin

Bel ağrınızın çok basit bir nedeni olabilir.Bunlardan biri yatağınızın size sorun çıkarması olabilir. Yatağınız çok eski veya çok yumuşaksa omurga ve sırt kaslarınız zarar görebilir. Yatağınız her sekiz yılda bir değiştirilmelidir, aksi takdirde topaklanacak ve yaylar yıpranacaktır.

Bunun sırt ağrınızı iyileştirip iyileştirmediğini görmek için uyuduğunuz pozisyonu değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.Ön veya arka uyuyan biriyseniz, sırtınızdaki baskıyı hafifletmek için yanınızda uyumayı deneyebilirsiniz.

Su Terapisini Düşünün

Su terapisi, suda yapılan bir fizik tedavi türüdür.Su, suyun kuvveti tarafından desteklenirken hastanın doğru hareketleri yapmasına yardımcı olur. Bel ağrınız varsa, akaut tedavisi size yardımcı olabilir.

Suda olmak sizin ve genel olarak vücudunuz için harikadır. Uygun bir su terapi merkezi bulamazsanız, yüzme sert eklemleri gevşetmeye yardımcı olabilecek harika bir egzersizdir.

Umarız bu, kötü sırt ağrısının yaşam kalitenizi mahvetmemesini sağlamak için atabileceğiniz bazı adımları anlamanıza yardımcı olur.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu