Genel

Kilo vermek için çalışmak için 6 ipucu

Kilo vermek göz korkutucu bir görev olabilir. Sağlıklı yiyecekler yemek, bol su içmek, düzenli egzersiz yapmak ve yeterince uyumak gibi birçok faktör vardır.Başarılı bir şekilde kilo vermek için bir planınız olmalıdır. İşte başlamanız için altı öneri. Çok daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

1. Takviyeleri deneyin

Kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek birçok takviye vardır. Bunlardan bazıları odağınızı ve enerjinizi artırarak çalışır, böylece daha fazla egzersiz yapabilirsiniz.Diğerleri metabolizmanızı artırmaya yardımcı olur, çünkü tek başına egzersiz yapmak kilo vermek için yetersizdir. Takviyeleri kullanırken, önce doktorunuza danışın ve ödevinizi yapın. Her zaman oldukça sert kimyasallar daha doğal takviyeleri kullanmak en iyisidir. Bununla birlikte, her zaman önce vitaminlerinizi ve minerallerinizi yiyeceklerden almaya çalışmalısınız. Takviyeler gerçek şeyin yerine geçmez; sadece işleri biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilirler.

2. Sağlıklı Yiyecekler Yiyin

Daha önce de belirttiğimiz gibi, vücudunuzun düzgün çalışması için sağlıklı yiyecekler yemeniz gerekir.Hala hile günleriniz olabilir, ancak bunlar normdan ziyade istisna olmalıdır. Abur cubur yemek kilo almanın kesin bir yoludur! Bunun yerine, yağsız et, sebze, sağlıklı yağ ve meyve alımınızı artırın. Sağlıklı yiyecekler söz konusu olduğunda nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, internette arama yapabilir ve bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. Çevrimiçi olarak birçok sağlıklı yemek tarifleri ve diyet planları vardır.Ayrıca, yemeğinizi kızartmaktan kaçının. Yiyecekleri kızartmak, onlara önemli miktarda hazırlık süresinin yanı sıra gereksiz yağlar da ekler. Bunun yerine, yiyeceklerinizi pişirin, buharda pişirin veya kaynatın.

3. Bol Su için

Günde en az 8 bardak su içmeniz önerilir. Bol miktarda su içmek, içmekten ve toksinleri vücudunuzdan atmaktan dolayı kilo kaybına yardımcı olur.Ayrıca, yeterli miktarda su içmek metabolizmanızı geliştirerek kilo vermenize yardımcı olabilir. Son olarak, içme suyu sizin için iyidir ve cildinizi gün boyu temiz ve parlak tutmaya yardımcı olur! Eklenen antioksidanları ve sağlık yararlarını elde etmek için suya ek olarak yeşil çay, matcha çayı ve bitki çayı içmelisiniz. Bu çaylar kilo kaybı için mükemmeldir çünkü vücudunuzu detoksifiye etmeye ve metabolizmanızı artırmaya yardımcı olurlar.

4. Düzenli Egzersiz Yapın

Kilo vermek için düzenli egzersiz yapmanız gerekir. Bir spor salonuna katılmak ya da pahalı ekipman satın almak zorunda değilsiniz!Ağız kavgası, ağız kavgası, egzersizi, akciğer ve şınav, evde yapılabilecek egzersizlerden sadece birkaçıdır. Sen-ebilmek bulmak pek çok egzersiz programları online ya da sen bile yüklemek bir egzersiz uygulaması.Düzenli olarak egzersiz yapmak sağlığınızı, kas tonunuzu ve kilo kaybınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca bir sabah koşu rutinine başlayabilir veya vücudunuzun hareket etmesine ve kilo vermesine yardımcı olmak için günlük işe gidip gelmek için bir yürüyüş veya koşunun yerini alabilirsiniz.

5. Yeterince Uyu

Kilo vermede rol oynayan bir diğer önemli faktör de yeterli uyku almaktır.Her gece en az 7 ila 8 saat uyumalısınız. Uyku yoksunluğu sizi uykulu hale getirebilir, bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir ve kararınızı bozabilir. Tüm bu faktörler abur cubur tüketiminde, hareketsizlikte ve kilo alımında artışa neden olabilir. Uyumakta sorun yaşıyorsanız, belirli bir süre sonra elektroniği kapatmayı veya yatak odanızı daha serin hale getirmeyi düşünün.Ayrıca içme yatağa rahatlamak ve uykuya dalmadan önce sıcak süt deneyebilirsiniz.

6. Bir Kilo Kaybı Günlüğü Tutun

Kilo verme yolculuğunuzun bir günlüğünü tutmak, hedef kilonuza ulaşmak için sizi takip etmenize ve motive etmenize yardımcı olabilir.Tarihi, ne yediğinizi, ne kadar su içtiğinizi, hangi egzersizleri yaptığınızı ve kaç saat uyuduğunuzu not edin. Bunları yazmak, günlük rutininizi takip etmenin ve yolda kalmanın harika bir yolu olabilir. Ayrıca ilerlemenizi takip etmek için her hafta kendinizin fotoğraflarını çekmelisiniz.

O var!Altı basit kilo verme stratejisi. Bu önerileri takip ederseniz, daha sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşama yolunda olacaksınız. Bol su içmeyi, düzenli olarak egzersiz yapmayı, yeterince uyumayı ve besleyici yiyecekler yemeyi unutmayın. Ek olarak, ek sağlık yararları için takviye almayı ve çay içmeyi deneyin. Son olarak, motive kalmak için ilerlemenizin bir günlüğünü tutun. Bu işaretçilerin hiçbir zaman hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağını umuyoruz!


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu