Genel

İyi Bir Bakıcıyı Ne Yapar? Buradan öğrenin

Sevilen biri için doğru bakıcıyı bulmak zor olabilir. Dikkat edilmesi gereken çok sayıda faktör, deneyim, yetkinlik ve kişilik dahil. Bu blog yazısında, iyi bir canlı bakıcıyı neyin oluşturduğu hakkında konuşacağız ve sevdikleriniz için doğru olanı nasıl bulacağınız konusunda bazı tavsiyelerde bulunacağız.

Canlı bir bakıcı ararken, gerekli deneyim ve niteliklere sahip birini bulmak çok önemlidir. Bu, sevdiklerinizin emin ellerde olmasını ve mümkün olan en iyi bakımı almasını sağlar.

Bir başvuru sahibinin deneyimini değerlendirirken, hem ücretli hem de ücretsiz çalışmadaki deneyimlerini ve yaşlılara veya engellilere bakma deneyimlerini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Bir Taunton uzmanına göre, bir hemşirelik yeterliliğinin gerekli olup olmadığı gibi bir başvuru sahibinin niteliklerini kontrol etmek çok önemlidir. Demans bakımı gibi alanlarda herhangi bir uzmanlık eğitimi alıp almadıklarını da düşünmelisiniz. Gerekli deneyim ve niteliklere sahip olduklarından emin olursanız, canlı bakıcınızın sevdiklerinize mümkün olan en iyi bakımı sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Kişilik

Kişilik

Canlı bir bakıcı ararken, iş için doğru kişiliğe sahip birini bulmak çok önemlidir. İdeal aday ulaşılabilir, sabırlı ve güvenilir olmalıdır. Ayrıca, baskı altında iyi çalışabilmeli ve stresli durumlarda rahat edebilmelidirler. Uyarlanabilir olmaları ve değişimle kolayca başa çıkabilmeleri de çok önemlidir.

Yaşayan bir bakıcıyı işe almayı düşünüyorsanız, onlara kişiliklerini ve iş için iyi bir uyum sağlayacaklarını düşünüp düşünmediklerini sorun. Başkalarının kişinin kişiliği hakkında neler söylediğini görmek için bazı çevrimiçi araştırmalar da yapabilirsiniz. Bu, aileniz için uygun olup olmadıklarına dair daha iyi bir fikir verecektir.

Referansları

sinterviewsınterviews

Potansiyel canlı bakıcılarla görüşürken doğru soruları sormak çok önemlidir. Düşünmeniz gereken bazı şeyler var. İlk olarak, bakıcının sevdiklerinizle uyumlu olduğundan emin olun. İyi geçinebilmeli ve iyi geçinebilmeliler. Ayrıca, bakım sağlama konusundaki önceki deneyimleri hakkında da bilgi almalısınız. Bu, sevilen biri için hem profesyonel hem de kişisel bakım deneyimini içerir. Son olarak, bakıcı için beklentilerinizi tartışmak çok önemlidir. Kendilerinden ne beklendiğini ve sizden neler bekleyebileceklerini anladıklarından emin olun. Bu soruları sormak, sevdikleriniz için ideal bakıcıyı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Eğitim

Eğitim

Canlı bakıcılar için eğitimin önemi abartılamaz. Bakıcılar, yeteneklerinden daha emin hissedecek ve kaliteli eğitime erişimleri varsa, müşterileri ile birlikte yaşarken karşılaşabilecekleri zorluklarla başa çıkmaya daha hazırlıklı olacaklardır. Bu nedenle, bir pozisyonu kabul etmeden önce, mevcut eğitim seviyesi hakkında bilgi almak çok önemlidir.

Bu, ilk yardım eğitiminden demans eğitimine, yaşlılar veya belirli bir hastalıktan muzdarip olanlar için özel bakım eğitimine kadar değişebilir. Bakıcı, yeteneklerinden daha emin hissedecek ve bu düzeyde bir eğitim alırsa müşterisiyle birlikte yaşarken karşılaşabilecekleri zorluklarla başa çıkmaya daha hazırlıklı olacaktır. Canlı bir bakım pozisyonu arıyorsanız, sunulan eğitim seviyesi hakkında bilgi aldığınızdan emin olun. Başarılı bir yerleştirme ile stresli ve zor olan arasındaki fark anlamına gelebilir. İlk yardım, demans eğitimi veya belirli bir hastalık için bakım eğitimi gibi bazı ekstra eğitimler son derece faydalı olabilir. Bunama eğitim zor olabilir davranış değişiklikleri ile nasıl başa çıkılacağı durumu anlamak ve bakıcılar yardımcı olacaktır. Bakıcılar, acil bir durumla başa çıkmak için ihtiyaç duydukları becerileri kazanacaklar; bu, müşterileri ile yalnızken bir şey olursa kullanışlı olacaktır.

Sürekli Yardım


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu