Yaşam Tarzı

Etkili Bir Kış Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur

Kış, tatil partileri, ateşin yanında rahat geceler ve taze, büyülü kar yağışları için bir zamandır. İnsanlar yılın bu zamanından çeşitli nedenlerle zevk alırlar, ancak sağlıklı bir cildin bunlardan biri olması pek olası değildir. Ne yazık ki, soğuk kış havaları cildinizi kurutabilir ve tahriş edebilir. Küçük bir planlama ile soğuk havanın etkilerini azaltabilirsiniz. İşte etkili bir kış cilt bakım rutini oluşturmak için yedi adım.

1. Bir Nemlendirici Kullanın

Kış havası çok düşük neme sahiptir çünkü soğukta daha az nem vardır air.In soğukla mücadele etmek için, birçok insan kış aylarında evlerindeki sıcaklığı arttırır. Ne yazık ki, merkezi ısıtma, şömineler ve alan ısıtıcılarının hepsi iç havayı kurutuyor.

Cildinizi nemli tutmak için bir nemlendiriciye yatırım yapmayı düşünün. Bu makine evinizin içindeki nemi artıracak ve cildinizi kurumaya karşı koruyacaktır.Sinüslerin de bunu takdir edecek.

2. Sıcak Duşlardan Kaçının

Birçok insan için, kışın sıcak bir duş almak, kendilerini gerçekten sıcak hissettikleri tek zamandır.Öte yandan, sıcak duşlar cildinizi kurutmakla ünlüdür. Muhtemelen bunu sıcak suda tekrar tekrar yıkadıktan sonra ellerinizle zaten deneyimlediniz.

Cildinizi nemli tutmak için sıcak duş almaktan kaçının ve sıcaklığı ısınmak için düşürün.Soğuk su cildiniz için daha iyi olsa da, kir ve yağı ılık su kadar etkili bir şekilde temizlemez. Sıcak duş almanız gerekiyorsa, daha kısa yapın ve daha az sıklıkta alın.

3. Sert Ürünleri Hendekleyin

Pul pul deri ürünleri için ulaşan çok insan var ki kuru cilt pul eğilimindedir.Pul Pul dökülme cilt bakımının önemli bir parçası olmasına rağmen, genellikle kuru cildi tahriş edebilir ve sorunu daha da kötüleştirebilir.

Kış aylarında cildinize bakmanın en iyi yollarından biri, eksfoliyatörleri, sert temizleyicileri ve cildinizi tahriş eden veya kuruyan diğer ürünleri azaltmaktır.C vitamini ürünleri cildinizi aydınlatabilse de, çok fazla narenciye ürünü kullanmak tahrişe neden olabilir.

4. Güneş Kremi Kullanın

Birçok insan güneş kremi ile aşırı güneş ışığını ve yüzme veya tekne gezintisi gibi yaz aktivitelerini ilişkilendirir.Öte yandan, güneş kremi iki tür ışını engellemek için çalışır: Güneş yanığına neden olan UVB ışınları ve cildinize zarar veren ve yaşlanan UVA ışınları.

UVB ışınlarının düşük olduğu kış aylarında, UVA ışınları hala yüksek olabilir.Kar, hem yerden hem de gökyüzünden gelen UVA radyasyonunu size yansıtarak bu ışınların etkisini artırabilir. UVA ışınları kışın sizi hala etkileyebileceğinden, bu mevsimde güneş koruyucu kullanmak da önemlidir. Dışarıda çok fazla olmayacaksanız bile, her gün 30 veya daha yüksek bir spf’ye sahip güneş kremi kullanın.

5. Nemlendiricinizi Yükseltin

Kış kuruluğu ile mücadele etmek için basit bir ürün değişikliği arıyorsanız, daha ağır hizmet tipi kremler için losyonları değiştirmeyi deneyin.Cildiniz gün boyunca doğal olarak kuruduğundan, gece boyunca ekstra bir nemlendirici uygulamak, uyurken cildinizin gençleşmesine yardımcı olabilir.

Dudak balsamları ve göz kremleri de kış aylarında bir zorunluluktur months.As muhtemelen farkındasınızdır, dudaklarınızı tekrar tekrar yalamak onların daha da kurumasına neden olur. Alkol veya etanol içermeyen ürünler arayın, çünkü bu bileşenler uzun vadede cildinizi kurutur.

6. Yüz Maskeleri İle Rehidrate Edin

Kışın cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri cildinizin doğal bariyerini korumaktır. Birçok güzellik ürünü cildinizin doğal yağ döngüsünü bozabilir, bu da nemi kilitlemeye yardımcı olur ve cildinizi su geçirmez tutar.

Cildiniz sıkı ve kuru hissediyorsa, bunun nedeni doğal bariyerine zarar vermiş olmanızdır. Sert ürünleri azaltmanın yanı sıra nemlendirici yüz maskeleri ile cildinizin doğal yağ bariyerini eski haline getirebilirsiniz. Kullanarak bir gecede yüz maskesi olabilir yararlı bir şifa kuru, sıkı bir cilt.

7. Ürünlerinizi Katmanlayın

Kışın dışarı çıktığınızda, vücudunuzu sert hava koşullarından korumak için muhtemelen katmanlı giysiler giyersiniz.Aynı şey cildiniz için de geçerlidir. Cildinizi sert ve kuru havadan korumak için hafif katmanlardan başlayarak nemlendirici ve diğer nemlendirici cilt bakım ürünleri katmanları uygulayın.

Yağlı cildiniz varsa, kaç kat nemlendirici kullandığınız konusunda dikkatli olmanız gerekebilir.Bununla birlikte, evden çıkmadan önce losyon uygulamak cildinize ekstra bir koruma katmanı sağlamak için her zaman iyi bir fikirdir. İyi bir kural, aynı ürünün birden çok katmanının, çeşitli ürünlerin birden çok katmanına tercih edilmesidir.

Bu Sezon kızdırma

Cildiniz için sağlıklı bir ışıltıyı korumak kış aylarında zordur. Hava koşullarına rağmen cildinizi nemli ve mutlu tutan bir kış cilt rutini oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin. Sadece birkaç basit değişiklik teniniz için büyük bir fark yaratabilir.


Başa dön tuşu