Genel

Eşinizle Bir Hayata Başlamak: Bilmeniz Gerekenler

Eşinizle yaşama başlamak, yaşayacağınız en coşku verici şeylerden biri olabilir. Her şeyi paylaşmaya hazır olduğunuz birini bulduysanız, bir sonraki adımı beraber atmak ehemmiyetlidir.

Kimileri için bu beraber yaşamak anlamına gelebilir. Değişikleri için evlenmek, yerleşmek ve bir aile kurmak anlamına gelebilir.

Beraber bir yaşama başlamak sizin için neye benzeyebilirse, ne beklemeniz gerektiğine dair temel bir kavrayışa sahip olmak iyi bir fikirdir. Natürel ki, her ilişki değişiktir. Ancak, bir sonraki adımı atmadan evvel, ikinizde de geçişi kolaylaştıracak yapabileceğiniz birkaç şey var.

Eşinizle yeni bir yaşam kısmına başlamadan evvel öğrenmeniz gerekenlere ve tecrübeyi olası olduğunca pürüzsüz ve konforlu hale getirebileceğinize bir göz atalım.

Her Şeyi Sarihe Çıkarmak

Hayatınızı eşinizle paylaşmayı vaat ettiğinizde, bu hemen hemen tüm ehemmiyetli kararları kapsamalıdır. Başka Bir Deyişle, aynı sayfaya girmek destekçi olur. Uzlaşmak istiyorsan her mevzuda hemfikir olmana gerek yok. Ancak, bir sonraki adımı atmaya karar vermeden evvel yaşamın en ehemmiyetli kararlarından kimileri tartışılmalıdır.

Mesela evlenmek istiyor musun? Belki de eşiniz ebedîye dek beraber yaşamaktan tamamen hoşnuttur, ancak işleri resmileştirmek istemez. Evlenmeye karşı beraber yaşamanın muhtelif artıları vardır, misalin beraber olmak ya da ayrı olmak istiyorsanız duruşmaları dahil etmek zorunda kalmamak gibi. Hem evlenmek istiyorsun, düğün gibi bakmak istiyorum ne tartışmak vaziyetinde. Büyük bir merasim ve resepsiyonunuz olmalı mı yoksa para biriktirmek ve stres ve baskıyı ortadan kaldırmak için kaçmalı mısınız?

Biriyle bir yaşama başlamayı vaat etmek aynı zamanda o şahısla ilerlemek anlamına kazanç. Eşinizle kariyer amaçlarınız hakkında konuştuğunuzdan emin olun, böylece çok geç olmadan duyarlı çatışma noktalarından sakınmazsınız. Aile sorunlarını tartışmak da aynı derecede ehemmiyetlidir. Bir birey isterse öbürü istemezse, çocuklar bir hayli ilişkide bir uyuşma kırıcı olabilir. ya da çocuk sahibi olamıyorsanız, evlat edinme gibi kendi ailenizi kurmanın başka yollarını kavgaya sarih mısınız?

Açıkçası, bunlar oldukça abidesel konuşmalar ama hepsini bir defada ele almanız gerekiyormuş gibi sezmeyin. Ayrıca klozet kapağını yukarıya veya alt vazgeçme hakkında da konuşmanız gerekecek. Bir soluk alın ve zamanından evvel ehemmiyetli şeyler hakkında konuşarak, daha sonra bilinmeyenlik ve gerginlikle uğraşmak zorunda kalmayacağınızı anlayın.

Mükemmel Yeri bulmak

Biriyle bir yaşama başladığınızda, genellikle onunla bir yaşam alanı paylaşırsınız. Ya da bir çift olarak sizin bir amacınız olabilir. Bu surattan, hiçbir zaman ilk konut satın olduğunuzda Ne aramak için öğrenmek için çok erken.

Kişisel seçimler elbette ehemmiyetlidir. İster başlangıç evine, ister senelerce paylaşabileceğiniz bir yere bakıyor olun, onu hoşlanmak istersiniz. Ancak, konut avcılığı yaparken usta yakalanması gereken daha pratik şeyler de vardır, bu da dahil olmak üzere süreci kolaylaştıracaktır:

    Bütçe belirlemeDoğru emlakçı ile çalışmakÇeşitli değişik konutları gezmekMeşru bir önerinin nasıl yapılacağını bilmekEv tetkikinin tamamlanması

Mükemmel yeri bulmak mevzubahisi olduğunda zaman ayırın ve lüzumlarınızı göz önünde bulundurun.Bütçenize uygun olup olmadığını bilmek için çevrimiçi araştırma yapın ve Indianapolis, Indiana’daki vasati kirayı hakimiyet edin. Süreci süratlendirmek, daha sonra pişman olabileceğiniz bir şeydir. Araştırmanızı yapın, eşinizle konuşun ve gerçekten güvenebileceğinizi düşündüğünüz bir emlakçı ve banka ile çalışın. Yaşamak için bir yer bulmak coşku verici olmalı, fazla stresli olmamalıdır.

Günlük Rutinden Geçmek

Çalışmalar aşkın değişik düzeylerden geçtiğini göstermiştir. Erken düzey, daha sonrakilerden çok değişiktir. Eşinizle çıkmaya başladığınızda midenizde sezdiğiniz kelebekleri düşünün. Onları zaman zaman hala hissedebilseniz de, muhtemelen daha öncekisi kadar keskin değiller-ve mesele değil!

Eşinizle yaşama başlamak, her gün kelebekleri sezmekle alakalı değildir. Bu, eşinize olan merakınızı ve alakanızı gözettiğiniz ve onları her gün hoşlanmayı seçtiğiniz sevginin sonraki düzeyleriyle ilgilidir.

Bunu usta tutarak, günlük, sıradan rutinlerden geçmek her zaman kolay değildir. Sıhhatli bir ilişki sürdürürken öteki bireyin günlük alışkanlıklarına alışmaya çalışırken, beraber yaşadığınız ilk sene süresince özellikle güç olabilir. Çatışmaya neden olabilecek bazı şeyleri zamanından evvel konuşarak çözebilirsiniz. Birbirinize alışmanıza destekçi olabilecek birkaç ipucu şunları kapsar:

    Banyo programı oluşturmaFinansmanı tartışmakZiyaretçilerle alakalı temennilerin belirlenmesiTakılmak için zaman ayırmak”Yatak odası kasvetini” yenmek için bir tasarıya sahip olmak

Biriyle yaşadığın zaman, gerçekten kim olduklarını bilirsin. Eşinize bağlıysanız, bu, her gün, işler cümbüşlü olduğunda ve güç olduğunda onları hoşlanmak anlamına kazanç. Evvelden öğrenmek daha kolay resmen beraber yaşam başlamak için yapabilirsiniz, böylece hem gezintinin sevincini çıkarabilirler.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu