Genel

En Uygun Spor Salonunu Seçmek için 7 Önemli Faktör

Festivaller bitti, kendinizi her türlü yiyecekle doldurdunuz ve kilonuz iki katına çıktı, hatta üç katına çıktı.Listenizdeki en önemli hedef, forma geri dönmektir. Bir plan bile yaptın ama geriye kalan tek şey o yağları güvenle yakabileceğin bir spor salonu seçmek.Ama hangi spor salonunun sizin için en uygun olduğunu nereden biliyorsunuz?

Notting Hill’deki spor salonu gibi en uygun spor salonunu seçmek, daha sağlıklı ve daha sağlıklı bir ‘siz’ yolculuğunuzu daha yumuşak ve daha kolay hale getirmede uzun bir yol kat edecektir.Bunun nedeni, seçtiğiniz spor salonunun her ziyaret sırasında motivasyonunuz ve rahatınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olmasıdır.

Bu gerçeklerin ışığında, sizin için en uygun, uygun donanımlı spor salonunu ararken göz önünde bulundurmanız gereken en iyi 7 faktör şunlardır:

1. aidat

Herhangi bir yerel spor salonuna kaydolmadan önce atmanız gereken 1 numaralı adım üyelik ücretlerini karşılaştırmaktır.Spor salonu üyelik ücretleri büyük ölçüde değişebilir ve genellikle sözleşmenin süresinden etkilenir.

Çoğu spor salonu genellikle ilgilenen üyelerin uzun vadeli sözleşmeler yapmalarını sağlamak için çalışır. Ancak, bu kadar uzun süre %100 taahhütte bulunmayacağınıza içtenlikle inanıyorsanız, bu rotaya gitmeye zorlanmayın veya zorlanmayın.

Gerekirse, fiyat karşılaştırmalarında zorlandığınızdan emin olun. Özellikle yaz sonunda veya Yeni Yılda özel tekliflerin tadını çıkarabilirsiniz. Ama her zaman bunu aklınızda bulundurun-her zaman maliyete düşmez.Aksine, egzersiz sırasında sizi motive eden en uygun spor salonunu seçme meselesidir.

2. Konum

Hiç kimse uzun ve telaşlı günlerin sonunda yoğun trafikle savaşmayı sevmedi.Benzer şekilde, spor salonuna gidip gelmek için en az iki kat daha fazla zaman harcamak bir seçenek olmamalıdır.

Bunun yerine, işe ve geri dönüş yolunda bir yerde bulunan bir spor salonuna odaklanabilirsiniz. İkametinizden çok uzak olmayan spor salonlarına odaklanmalısınız; ideal olarak, evden yürüme veya koşu mesafesinden daha fazla olmayanlar için gidin.

Ne olursa olsun, bu yerlerde bulunan spor salonlarını geçmek, vücudunuzdaki inatçı yağda çatlamaya başlamanızı her zaman hatırlatacaktır.

3. Ekipman

Bir spor salonu, gerekli en son teknolojiye sahip egzersiz ekipmanlarından yoksunsa spor salonu değildir. Ekipmanın kalitesi aynı zamanda spor salonunun tadı, bütünlüğü ve dürüstlüğü hakkında da çok şey söylüyor.

Spor salonu üyelerle doluyken bile yeterli dambıl olup olmadığını kontrol edin.Peki ya kendi kendini süren arabalar? Spor salonunda kaç farklı tipte kılavuzlu makine var? Zorluk çekmeden çeşitli kas grupları üzerinde çalışmak için bu makinelere ihtiyacınız var.

Bazen sadece kullanmak istediğiniz makinelerin çoğunun meşgul olduğunu keşfetmek için spor salonuna gelebilirsiniz.Bununla birlikte, bazı spor salonları belirli bir makineyi belirli bir süre için ayırmanıza izin veren küçük bir hizmet sunar. Araştırmakta olduğunuz spor salonlarının üyeler için bu seçeneği sunup sunmadığını öğrenin.

4. Çalışma Saatleri

Bölgenizdeki spor salonlarının çalışma saatlerini veya işe gidip gelirken öğrenin.Örneğin, çoğu insan sabahları ilk iş olarak düzenli egzersizlerini yapmayı tercih eder. Eğer bu kategori içine düşersen, eğer spor salonları bu dönemde açık olacaktır eğer, öğrenmek.

Bazı spor salonlarının tatillerle ilgili katı politikaları vardır.Özellikle resmi tatillerde çok fazla zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, onlar hakkında bilgi edinin. En sevdiğiniz spor salonunun bu süre zarfında kapalı olduğunu öğrenmek ruh halinize bir damper koyabilir.

Ayrıca, spor salonunun akşamları da çalışıp çalışmadığını öğrenin.Örneğin, bazı insanlar günün sonunda işten eve dönerken spor salonuna gitmeyi tercih ederler. Bu kategoriye aitseniz, spor salonunun geceleri açık olmasını sağlamak istersiniz.

5. Üyelerin Demografisi

Bu çok önemlidir, ancak çoğu insan seçeneklerle sunuluncaya kadar bu faktörü dikkate almaz.Çalışma dışarı zevk alan birçok kadın, örneğin, bir erkek üyelikleri ile tüm-kadın spor salonu, yani bir spor salonuna bunu yapmak için tercih ediyor.

Karma bir spor salonu, karşı cinsten insanlarla tanışmak için mükemmel bir yer ve fırsat olabilir.Ancak, herkes bunu istemez. Karma spor salonlarının hayranı değilseniz, burada vurgulanan diğer faktörleri göz önünde bulundurarak tercihinize bakın.

6. Kişisel Eğitim Seçeneklerinin Kullanılabilirliği

Fitness hedeflerinize daha hızlı ulaşmak ve kilo verme yolculuğunuzu aksamadan veya sorunsuz hale getirmek istiyorsanız, eğitimli veya kalifiye bir kişisel antrenöre erişmeniz gerekir.

Öğrenirse spor salonu vardır bu seçenek kullanılabilir ve üyelik aidatları kapak maliyet ile çalışan bir kişisel antrenör. Deneyimli bir kişisel fitness uzmanının hizmetlerini güvence altına almak için biraz fazladan ödeme yapmanız gerekip gerekmediğini önceden bilmek her zaman faydalıdır.

7. Hijyen

Bir spor salonunun her zaman temiz tutulması eşit derecede önemlidir. Bu önemli faktörü ihmal etmeyin, çünkü bu alanlar inanılmaz derecede yüksek konsantrasyonda mikrop üretebilir.

Her ekipmanın temiz olduğundan ve dezenfektanlarla iyice silindiğinden emin olun.Ayrıca ekipmanda kullanılabilecek çok sayıda sprey şişesi ve havlu bulunmalıdır.

Spor salonundaki soyunma odalarını, banyoları veya tuvaletleri kontrol ettiğinizden emin olun.Lekesiz olarak temiz tutulmalı ve düzenli olarak dekontamine edilmelidir.

Sonuç

Şimdi, size gereken bir kapsamlı fikir ne için dışarı bakmak için önce yerleşmek için bir spor salonu seçenek.Bu kılavuzda tartışılan tüm faktörler önemli olsa da, bazıları diğerlerinden daha önemli olabilir.

Ancak dışarıda bırakarak sadece bir nokta mükemmel bir uyum ve sağlıklı bir vücut için kilo kaybı yolculuk etkinliği ve yumuşaklık mar olabilir. Bu, kendiniz için belirlediğiniz herhangi bir kişisel fitness hedefine olan bağlılığınızı veya bağlılığınızı da özetle sona erdirebilir.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu