Moda

En iyi 7 Protein Tozu Türü

Spor salonunda yeni bir programa başlıyorsanız ve biraz kas inşa etmek istiyorsanız, muhtemelen ellerinizi protein tozu almayı düşünmeye başlamışsınızdır. Egzersiz yaptıktan sonra kas kazancı, kilo kaybı, doku onarımı için iyi olduğunu ve vücudunuzun enzim ve hormon üretmesine yardımcı olduğunu duymuşsunuzdur.Bazı protein tozları vitamin ve mineral içerir, ancak en iyi sonuç için en iyisini nasıl seçersiniz? En iyi 7 protein tozu türünü ve ürettikleri sonuçları tanımak istiyorsanız okumaya devam edin.

Peynir Altı Suyu Proteini

Peynir altı suyu proteini en popüler olanıdır, çünkü tam bir proteindir, yani insanların ihtiyaç duyduğu dokuz amino asidin hepsine sahiptir. diet.It sütten yapılır, bu nedenle birçok insanın düzgün sindiremediği çok miktarda laktoz içerir. Bununla birlikte, yağ ve laktozun büyük bir kısmının olduğu şekilde işlendiği için şaşırtıcı tefe’yi (peynir altı suyu proteini izolatı) tercih edebilirsiniz removed.It kilo kaybı, düşük tansiyon ve düşük kolesterol gibi bir takım avantajlara sahiptir.

Kazein Proteini

Kazein sütte de bulunur ve peynir altı suyu proteinine gerçekten benzer, ancak yavaş sindirilir ve sütten daha az etkilidir. whey.It yatmadan önce alınması tavsiye edilir, çünkü kas iyileşmesi için sabit bir amino asit akışı sağlar. Yiyeceksiz uzun süre gidecekseniz de alabilirsiniz, çünkü bu durumlarda kas parçalanmasını azaltır. Bununla birlikte, bazen protein kaynağınızı tozdan ziyade çubuklardan almak en iyisidir ve sizin için en iyi kararı verebilmeniz için My Fıt İstasyonundan önerilen protein çubuklarının bu listesini kontrol etmeye değer.

Soya Proteini

Soya proteini almayı düşünüyorsanız not etmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, yüksek kalitede olduğu düşünülen birkaç bitki bazlı proteinden biridir, bu nedenle laktoz intoleransı veya vegan iseniz peynir altı suyu veya diğer proteinler için iyi bir alternatiftir. Testosteronu azaltabilen ve östrojeni artırabilen fitoöstrojenler içerir, bu nedenle erkekler için ideal olmasa da menopoz sonrası kadınlar için faydalı olabilir. Tüm esansiyel amino asitleri içerir, bu nedenle kas iyileşmesine yardımcı olur, ancak büyük dozlarda optimal değildir.

Yumurta Proteini

Hayvansal proteinlere dayalı takviyeleri tercih ediyorsanız, çünkü süt alerjiniz var ve peynir altı suyu veya kazeini düzgün bir şekilde sindiremiyorsanız, yumurta proteinleri sizin için iyi bir seçenektir.Bütün yumurtalar gezegendeki en sağlıklı bütün gıdalardan biridir, çünkü besin maddeleri yüksektir. Yumurta proteini tozları yumurta aklarından yapılsa da tatmin edici bir dolgunluk hissi sağlarlar. Bu toz vitamin ve mineral bakımından yüksektir ve lösin içeriği bakımından sadece peynir altı suyu proteinine ikinci sıradadır.

Kenevir Proteini

Bu, özellikle daha az işlenmiş bir protein kaynağı istiyorsanız, diyetinizde uygulamayı düşünmeniz gereken gerçekten iyi bir bitki bazlı proteindir. Kolayca sindirilebilir, bu nedenle vücudunuz içerdiği dokuz asidin neredeyse tamamını önemli işlevleri için kullanabilir. Ayrıca, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek iyi bir lif ve omega 3 ve 6 yağ asidi kaynağıdır.

Kahverengi Pirinç Proteini

Tam tahıllı bir gıda olarak, kahverengi pirinç beyaz pirinçten daha az işlenir, bu nedenle vitaminler, mineraller ve antioksidanlar gibi beyaz pirincin yapmadığı besinleri korur.Lif oranı yüksek olduğu için, kilo kaybına yardımcı olur. Ayrıca, düşük glisemik indeksi olduğu için diyabetli insanlar için iyidir, bu nedenle kan şekeri üzerinde daha az etkisi vardır. Bir çalışmada vücut kütlesi, iskelet kası hipertrofisi, gücü ve gücü üzerindeki faydalarının peynir altı suyu protein tozununkiyle karşılaştırılabilir olduğu gösterilmiştir.

Karışık Bitki Proteini

Bitki bazlı proteinlerin tam olmaması nedeniyle, kas kütlesini arttırmak, onları tüketen insanlar için biraz daha zor olabilir.Bununla birlikte, bazı bitki bazlı proteinler birleştirilirse, iyi bir kas büyümesi kaynağı olabilirler. Yavaş sindirirler çünkü lifleri yüksektir, ancak peynir altı suyu veya diğer hayvansal proteinlere hala iyi bir alternatiftirler.

Bu protein tozları diyetinize iyi bir katkı olsa da, bunları ne zaman kullanacağınızı bilmek gerçekten önemlidir. Ayrıca, yüksek yoğunluklu antrenmanınızı ve hedeflerinizi destekleyen doğru protein takviyesini bulmanız gerekir ve bunu yapmanın bir yolu bu antrenman öncesi sınava girmektir.Hangisiyle başlayacağınıza karar vermeden önce, öncelikle beslenme gereksinimlerinizi belirlemelisiniz. Diyetiniz zaten protein açısından zenginse, fazla bir fark görmeyeceksiniz. Ancak, ondan yeterince protein almazsanız, bu tozlardan biriyle takviye etmelisiniz, sadece ne tür sonuçlar ürettiklerine dikkat edin.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu