Trend

Egzersiz yaparken Motivasyonu korumak için 6 ipucu

Kararlısınız, değişmek istiyorsunuz, fitness yolculuğunuza başlamak istiyorsunuz ve sonuçları görmek istiyorsunuz. Şehrinizdeki spor salonuna katılın ve daha sağlıklı beslenmeye başlayın. İlk haftanız harika geçiyor, ikinci hafta beş yerine haftada sadece üç gün spor salonuna gitmeye karar veriyorsunuz ve üçüncü hafta kendinizi bir torba Doritos ve bir kutu kola ile Netflix’in tadını çıkarırken buluyorsunuz.

Kendimizi kandırmayalım, yeni alışkanlıklar kurmak kolay değil.Değişmek istemenin ilk motivasyonu yeni alışkanlıkların kurulmasına yardımcı olur, ancak bu motivasyon uzun sürmez ve bunu sürdürmek için çalışmazsak, birkaç hafta hatta günler içinde kaybolacaktır.

Bugün, fitness hedeflerinize ulaşabilmeniz için egzersiz yaparken motive olmanız için 6 ipucu paylaşacağım:

1. Hedefler Belirleyin

Belirli bir şeye sahip olmadığınızda vazgeçmek kolaydır. goal.As sonuç olarak, bir spor salonuna katılmadan veya bir egzersiz programına başlamadan önce, fitness hedeflerinizi yazmak çok önemlidir. Hedefler belirlerken, akıllı tekniği kullanmayı yararlı bulabilirsiniz.

  • Spesifik – Hedeflerinizin spesifik olması gerekir.
  • Ölçülebilir-Hedeflerinizi ölçmek, bunları gerçekleştirmeyi kolaylaştıracaktır, örneğin: 3 kg kaybetmek, 60 kg’a ulaşmak, 38 beden kotuma sığmak vb.
  • Başarılabilir – Don set gerçekçi hedefler, bunu yapmak vazgeçmek kolay.
  • Alakalı-Neden belirlediğiniz hedefi belirliyorsunuz?Hedeflerinizin hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağından emin olun.
  • Time-bound – Zaman başarmak istediğiniz hedef?Hedeflerinizin bir başlangıcı ve bir sonu olduğundan emin olun.

2. Grup Eğitimi

Sizinle aynı hedefe sahip kişilerle antrenman yapmak, fitness yolculuğunuzda motive olmanıza yardımcı olabilir.Ayrıca, başkalarıyla çalışmak sadece motive olmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yaşamı değiştiren deneyimlere yol açabilecek sosyal ilişkileri de teşvik eder.

3. Egzersiz Rutininizi Değiştirin

Sırayla uzmanlar aynı egzersiz programlarına gerek onlar uygun almak için birçok kişi düşünüyorum.Gerçek şu ki, bu programların takip edilmesi zor ve sonuç olarak terk edilmesi kolay.

Her kasın çalışmasına yardımcı olabilecek ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek birçok kolay egzersiz rutini vardır.

4. Yatmadan Önce Her Şeyi Hazırla

Spor salonuna gitmeden önce sabah ne kadar az şey yapmanız gerekiyorsa, evinizi o kadar hızlı terk edersiniz, bu yüzden egzersiz yapmanız gerektiğini düşünmek için zamanınız olmaz.Bir aktiviteyi fazla düşündüğümüzde erteleme eğilimindeyiz çünkü beynimizin idare etmesi çok fazla.

5. Ekstra Enerji

Bazen ihtiyacımız olduğunu belirlemek için ekstra enerjiye ihtiyacımız var train.It tam bir yemek olmak zorunda değil. Egzersiz sırasında daha iyi performans göstermenize yardımcı olmak için bir parça meyve, fındık veya protein çubuğu yeterli olacaktır.

6. Yerel Bir Kişisel Antrenör Bulun

Belki de bahsettiğimiz şeyleri zaten denediniz ama yine de motivasyonla ilgili sorunlarınız var.

Şehrinizde kişisel bir antrenör bulmayı düşünmek iyi bir fikir olacaktır.Kişisel antrenörler birçok insan için son derece faydalıdır, çünkü yalnızca devam etmenizi teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda rehberlik sağlar ve egzersizi doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizden emin olurlar.

Motivasyonu sürdürmek zordur ve bir planınız yoksa kolayca vazgeçebilirsiniz. Artık motive kalmak için birkaç ipucu bildiğinize göre, hiçbir şeyin fitness hedeflerinize ulaşmanızı engellemesine izin vermeyin.

Bazı değişiklikler yapmanız veya belki de konfor bölgenizden çıkmanız gerekebilir, ancak günün sonunda sağlıklı alışkanlıklar oluştururken hayatınızda olumlu sonuçlar göreceksiniz.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu