Trend

Duygusal Tepkilerimizi Tolteklerden Dönüştürmek Hakkında Neler Öğrenebiliriz

Çok sevilen bir kitap olan Aşkın Ustalığı 1997 yılında Toltekler öğretmeni Don Miguel Ruiz tarafından yazılmıştır. Kuruluşundan bu yana, çok sayıda etkileyici kazanmıştır accolades.It dünya çapında 16 milyondan fazla kopya sattı, 46 dile çevrildi ve yaklaşık on yıldır New York Times’ın En Çok Satanlar listesinde kaldı.

Pek çok prestijli başarı ile, kişinin zihni yardım edemez ama merakla sarılır.Bu çalışmayı diğerlerinden ayıran nedir? Bu kitabın sayfalarında hangi hazineler bulunmalıdır? Son olarak, Sevginin Ustalığı, kendisiyle otantik ve sevgi dolu bir ilişki geliştirmekle ilgilidir. Bir kişi kendisiyle sağlıklı ve dengeli bir ilişkiye sahip olduğunda, yaşamının diğer alanlarında olumlu değişiklikler yapabilir.

Aşkın Ustalığını okuyan birçok kişiden harika bir paket, kişinin otomatik duygusal tepkilerinin dönüşümsel revizyonunu içerir.Bu metin, duygusal tepkilerimiz ve bunların nasıl dönüştürüleceği hakkında zengin bilgiler içermektedir. Bu bilgi dünyamıza Toltekler, özellikle Don Miguel Ruiz tarafından verildi. Onların umudu, hayatlarımızı kontrol altına almayı ve yaşamaktan zevk alacağımız hayatlar yaratmayı öğreneceğimizdir.

Don Miguel Ruiz Ve Toltekler

Aşkın Ustalığının Yaratıcısı Meksikalı yazar Don Miguel Ruiz’dir. Ölüme yakın bir deneyimle karşılaşana kadar pratik bir cerrah olan Ruiz, hayatının işini daha büyük çağrısına doğru kaydırdı; Toltek manevi öğretmeni olmak.”Toltec “Nahuatl’da” zanaatkarlar ” anlamına gelir. Bilim adamı ve sanatçı olan Toltekler binlerce yıldır “bilginin erkekleri ve kadınları” olarak biliniyor.

Don Miguel Ruiz, daha iyi bilinen modern Toltek öğretmenlerinden biri olmasına rağmen, öğretilerini oymak ve zenginleştirmek için Teotihuacan yakınlarında toplanan eski Mezoamerikan halkından bu yana manevi çalışmaları tüm dünyada yankılandı.”Ruhun sanatçıları” olarak bilinen Toltekler, bugün hala güçlü hakikat ve sevgiye dayalı anlayışların öğretmenleri olarak aktifler.

Esasları onların çalışma ilham Ruiz yazmak Ustalık Aşk, nerede okuyucuların bilgi hakkında gerçek, sevgi ve bağışlama.Bu üç özellik, bir kişinin otomatik duygusal tepkilerini dönüştürmesini kolaylaştırır.

Hakikat, Bağışlama Ve Koşulsuz Sevgi

Temel olarak, Toltekler her insanın içinde potansiyel bir “usta” yaşadığına inanırlar.”Bu usta, günlük hayatımızda en çok hangi özellikleri kullandığımızı somutlaştırıyor. Ya seviyoruz, özgürleşiyoruz, veriyoruz ve samimiyiz. Alternatif olarak, efendimize korkulu, açgözlü, kıskanç ve kendini reddetmeyi öğretebiliriz. Hayatımızın gidişatı ve düzeni boyunca en çok kuralları uyguladığımız usta.

Yönetmek istediğimiz efendiyi bilinçli olarak seçmek için kendimizle ilgili birçok şeyi öğrenmemiz gerekir.Bazı yönlere veya ifadelere inanmak için yetiştirildik ve şartlandırıldık. Bu, değersizlik duygularını, reddetme kaygısını ve kendini kabul etmeme eksikliğini içerir. Basitçe söylemek gerekirse, aklımızda sürekli olarak suladığımız sağlıksız “yabani otları” kökünden sökebilirsek, gerçekliğimizin yaratıcıları oluruz.

Adaletsizlikler yaşadığımızda bu yabani otlar büyür.Ebeveynlerimizden, arkadaşlarımızdan ve toplumumuzdan gelen adaletsizlikler, çocukluk ve ergenlik döneminde affetme yeteneğimizi yavaş yavaş aşındırıyor. Bu bağışlama eksikliği, benlik ve başkaları hakkındaki yargılarımızı güçlendirir ve korku dolu ve eleştirel tarafımızı güçlendirir.Yaşlandıkça kendimizin dışından sevgi ve doğrulama aramayı öğreniriz. Toltekler bize gerçek aşkın ancak içeriden gelebileceğini hatırlatıyor.Ruiz,” Aşk efendiyi yaratır ” diyor.

Kendine koşulsuz sevgiyi kullanma ve bize katlandıkları adaletsizliklerden başkalarını nasıl affedeceğimizi öğrenme pratiği sayesinde hayatın gerçeğini görebiliyoruz.Bu gerçek bizi farkındalığımızın kaynağına yönlendirir.

Farkında olduğumuzda, seçimlerimizin, eylemlerimizin, tepkilerimizin ve duygularımızın bilincindeyiz. Bu kolay bir başarı olmasa da, kontrol ve dürüstlükle konuşmak, düşünmek ve tepki vermek hayatımızın görevidir.Birisi ya da bir şey bize zarar verirse kaybederiz ve otomatik olarak nefretle tepki veririz ya da bir doz acıyı geri alırız. Korkuya, ayrılığa daha da batıyoruz ve olmak istemediğimiz efendinin koltuğuna geri dönüyoruz.

Kim Olmadığımız Yerine Kim Olduğumuzu Uygulamak

Herhangi bir şeye ve herhangi birine karşı duygusal tepkilerimizin bilincindeysek, o zaman choices.Do reddedilmeyi, korkuyu veya incitici sözleri ve eylemleri mi tercih ediyoruz? Yoksa sevgi, bağışlama, şefkat ve anlayışla mı karşılık vermeliyiz? Hayat sadece vermemiz gereken bir dizi karardır. Tolteklerin öğretileri, seçim eylemini uygulamakla ilgilidir. Gerçekte kim olduğumuzdan ziyade özümüzde olduğumuz kişi olma pratiği yapmak.

Biz varlıklarız love.By aşka adım atıp korku, reddedilme ve değersizlikten uzaklaşarak, her birimiz otomatik duygusal tepkilerimizi dönüştürebiliriz. Ruiz’e göre bu dönüşümü bilinçli olarak çağırmak için duygusal yaralarımızı gerçeğin neşteri ile açmalıyız. Başkaları tarafından söylenen yalanlar ya da kendimize söylediğimiz yalanlar yaralarımızdan kurtulduğunda, gerçekte olduğumuz kişi olmak için daha büyük kapasite geliştiririz.

Otomatik Duygusal Tepkilerinizi Dönüştürmek

Bilinçli bir seçim yapmak ne kadar zor olursa olsun, varsayılan modumuza geri dönmek ne kadar kolay olursa olsun, farkındalığımıza tekrar tekrar dönmeyi öğrenmeliyiz.Tüm kararlarımız koşulsuz sevgi, hakikat ve bağışlama yerinden alınmalıdır.

Yeni başlayanların zihniyle başla.Tefekkür meditasyon, günlük tutma ve güvendiklerinizle konuşmalar yoluyla bulunabilir. Sevgi dolu efendinin koltuğundan cevap verdiğiniz son durumlara dikkat edin. Tersine, korku, acı veya öfkeyle nasıl tepki verdiğinizi kabul edin. Bu süreç boyunca kendinize zarafet gösterdiğinizden emin olun. İnsan deneyimi son derece karmaşıktır ve mükemmelliğe ulaşılamaz.

Daha dürüstüz kez niyetimiz yolu kendimiz yaptık buluruz daha örnekler. Ve kalbimizden yaşamadığımız yerlere niyet etmediğimiz yollar.Kalıplarımız, otomatik programlamamız ve varsayılan yanıtlarımız zamanla ortaya çıkar. Örüntü tanımanın bu aşamasına geldiğimizde, yapmak istediğimiz bilinçli seçimlere geri yönlendiriliriz.

Seçim yapmadan önce kendimize şunu sorabiliriz: “sevgi dolu, doğru, bağışlayıcı efendimi cesaretlendirmek ister miyim?Ya da korku, acı veren usta etkinleştirmek ve reddetme istiyor muyum?”Her zaman seçme seçeneğimiz var.

Toltekler, hayatımızın yaratıcısı olabileceğimize kesin olarak inanırlar.Her birimizin içinde sadece sevmek isteyen efendinin yerini alabiliriz. Duygusal tepkilerinizi dönüştürmek için var olma izninizi sabırla bekleyen ustaya hayat verin.

“Senin aşkını haklı çıkarmak zorunda değilsin, ben sadece senin aşkın uygulama gerekir aşkını açıklamak zorunda değilsin.”Pratik mükemmel yapar.”- Don Miguel Ruiz


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu