Güncel

Diş İmplantlarının En İyi 7 Faydası

Her yıl yapılan diş bakımındaki büyük gelişmelere rağmen, milyonlarca insanın hala dişlerini kaybettiği görülüyor. Aslında, ortalama bir Amerikalı 50 yaşına kadar 12 dişini kaybetti, bu da birçok insanın gülümsemeleri konusunda bilinçli hissetmesine neden oluyor. Neyse ki, dişlek sırıtışınızı düzeltmenin cevabı ultra modern diş implantı prosedürü şeklinde geliyor.Hala ikna olmadın mı? Dental implant kullanmanın en iyi yedi faydasını inceleyelim.

İmplant “diş eti çizgisinin altına yerleştirilen” uzun süreli diş bir çözüm oluyor kalarak çalışmak.Diş implantları çeşitli malzemelerden yapılabilir. En yeni implantlar, el yapımı ve doğal görünümlü bir taç ve implantı diş etinize bağlayan güçlü bir titanyum kökünden oluşur. Artık onlar hakkında biraz daha fazla şey bildiğimize göre, bunları kullanmanın temel faydalarına bakalım.

1. Gerçek Dişler Gibi Görünüyorlar Ve Davranıyorlar

Eğer bir dişiniz/dişiniz eksikse, o zaman gerçek bir diş gibi görünen ve işlev gören bir şeye ihtiyacınız vardır.Diş implantlarının en iyi yönlerinden biri, tam olarak bunu yapmalarıdır. Diş implantları çeşitli malzemelerden yapılabilse de, en yeni versiyonlar doğal bir dişle neredeyse aynı görünen el işi biyouyumlu bir malzemeden yapılmıştır.

Diş implantlarının bir diğer parlak yararı, sadece gerçek dişlere benzememeleri değil, aynı zamanda gerçek bir dişin doğal gücünü, dayanıklılığını ve stabilitesini sağlamalarıdır.Titanyum kökü çene kemiğine doğal bir diş kökü ile aynı şekilde bağlanır.

2. Uzun Ömürlüdürler

Daha önce de belirttiğimiz gibi, diş implantları, aşınmaya dayanıklı malzemeleri ve titanyum kök ataşmanları sayesinde inanılmaz derecede dayanıklı ve uzun ömürlüdür.Bu nedenle, uygun şekilde tutturulmuş bir diş implantı, değiştirilmesi gerekmeden onlarca yıl sürebilir. Köprü, taç veya protezinizin kırılması talihsiz bir durumda, kozmetik diş hekiminiz onu hızlı bir şekilde onarabilmelidir.

3. Ne Yediğinizi Sınırlamazlar.

Diş hekimlerinin diş kaybı veya takma diş takma hakkında duydukları en yaygın şikayetlerden biri, istediğinizi yiyememeniz veya diyetinizi değiştirmeniz gerektiğidir.Dişleri eksik olan insanlar genellikle ısırıklarının daha zayıf olduğunu ve protezlerin hareket ettiğini ve daha az etkili olduğunu bulurlar. Neyse ki, diş implantları ile aynı endişeye sahip olmayacaksınız.Bu stabil implantlarla biftek, elma, fındık veya istediğiniz her şeyle güvenle başa çıkabilirsiniz.

4. Bakımı Kolaydır

Birçok insan, diş implantlarınızın organik malzemelerden yapıldığından, bir çeşit özel temizleme işlemi gerektirdiğine inanmaktadır.Neyse ki, bu durum böyle değil. Diş implantlarınızı korumak ve bakımını yapmak için yapmanız gereken tek şey, doğal dişlerle yaptığınız aynı iyi diş hijyeni rutinini sürdürmektir.Bu, dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamak, düzenli olarak diş ipi kullanmak ve profesyonel temizlik ve genel kontroller için hijyeniste düzenli ziyaretler planlamak anlamına gelir.

5. Yüz Yapısını Korumaya Yardımcı Olurlar

Bir dişi kaybetmenin talihsiz yan etkilerinden biri, eksik dişin etrafındaki kemik kütlesinin kaybına yol açabilmesidir. Bunun nedeni, artık kemikleşmeyi teşvik edecek bir kök bulunmamasıdır. bone.In bazı durumlarda, kemik kütlesi kaybı tüm yüzün yapısında ve görünümünde gözle görülür bir değişikliğe neden olabilir.

Diş implantları çene kemiğine yerleştirildikçe, çeneyi güçlü tutan ve yüz yapısını koruyan yeni kemik büyümesini teşvik eder.

6. Birden Fazla Eksik Dişin Yerini Alabilirler

Birden fazla eksik dişiniz olduğunda, dişlerin ve çene kemiğinin yanlış konumlandırılmasını önlemek için boşlukları kapatmak daha da önemlidir.Boşluklar kapalı değilse, daha fazla diş problemine yol açabilir. Birçok kozmetik diş hekimi artık implantla tutulan köprülerin yanı sıra tüm diş kemerinin yerini alabilecek çoklu implant prosedürlerini kolayca gerçekleştirebilir.

7. İşe Yaradıkları Kanıtlandı.

Dental implantlar, rafine teknikler ve mevcut modern teknoloji sayesinde oldukça başarılı ve öngörülebilir sonuçlar sunar. Kalitesiz çene kemiği, aşırı sigara, diş eti hastalığı ve ağır hastalık gibi sorunlar prosedürün başarısını etkileyebilse de, genel olarak kozmetik diş hekiminizin inanılmaz sonuçlarla başarılı bir implant gerçekleştirme konusunda hiçbir endişesi veya endişesi olmayacaktır.


Başa dön tuşu