Genel

Covıd-19’dan Korunmak İçin En İyi Uygulamalar

Hem uzmanlar hem de sağlık profesyonelleri, uygun sosyal uzaklaşma, kamusal alanlarda dışarıdayken yüksek kaliteli bir yüz örtüsü giymek ve kendinizi iyi hissetmediğinizde evde kalmak gibi günlük eylemlerde bulunmanın hepimizin alması gereken iyi önlemler olduğu konusunda hemfikir olacaklardır.koronavirüsün yayılmasını önlemek için. Bununla birlikte, günlük hayatımızda olabildiğince güvenli bir şekilde ilerlememizi sağlamak için hepimiz daha fazlasını yapıyor olabiliriz; hem kendimizi hem de başkalarını covıd-19’dan koruyoruz.Virüs elimizde olduğunda, düzenli testler bunu açıkça gösteriyor. Yapabilirsindükkan binax şimdi online için yardım etmek korumak senin sevdiklerini alma hakkına tabanlı hareket üzerinde sonuçlar.

Aşağıda, El Temizleyicileri, sağlık uzmanlarının önerdiği gibi, bu zorlu zamanda sağlığımızı daha iyi korumamıza yardımcı olmak için hepimizin atabileceği ekstra adımlardan bazılarını tartışacaktır.

Ellerinizi Düzenli Olarak Yıkayın

Bu son derece temel bir tavsiye gibi görünse de, halka açık bir alanda bir kapı koluna dokunmak veya yemek hazırlamadan önce bile basit aktivitelerden sonra düzenli el yıkama, koronavirüsün yayılmasını önlemek için basit ama son derece etkili bir yöntemdir ve bu nedenle günlük rutininizin temel bir parçası haline gelmelidir.Bireyler, güvenilir sağlık profesyonelleri tarafından önerildiği gibi ılık su ve antibakteriyel sabun kullanarak ellerini en az yirmi saniye yıkamayı hedeflemelidir; sabun ve suyun bulunmadığı durumlarda, eller uygun şekilde yıkanana kadar en az %60 alkol içeren el dezenfektanı kullanılmalıdır.

Ortak Kullanım Alanlarını Dezenfekte Edin

Genellikle ev halkının birden fazla üyesi, genel veya üyeleri bile, tarafından kullanılan alanlar düzenli olarak covid-19 gibi zararlı virüs yayılmasını önlemek için temizlenmelidir.Mikropların yayılmasını önlemek için, böyle kapı gibi ortak kullanım alanları halka açık yerlerde kolları ve garajlar benzin pompaları bile ideal kullanmadan önce temizlenmelidir. Dezenfektan mendil gibi ürünlerin kullanılması, bunlar gibi çeşitli yüzeylerdeki mikropları öldürmek için oldukça etkili olabilir; alternatif olarak, bireyler ellerini yıkamayı veya biralkol bazlı el dezenfektanı, temas edebilecekleri zararlı mikropların yayılmasını önlemek için bu tür ortak kullanım alanlarıyla herhangi bir etkileşimden hemen sonra.

Yüksek Kaliteli Bir Yüz Maskesi Kullanın

Daha önce de belirtildiği gibi, kamusal alanlarda bir yüz örtüsü takmak, koronavirüsün yayılmasını önlemek için çalışabileceğimiz en etkili yollardan biridir.Bununla birlikte, kullandığınız yüz maskesinin yüksek kalitede olması çok önemlidir, çünkü bu hem sizi hem de başkalarını korumaya yardımcı olacaktır. Geçen yıl yüz kaplamalarına olan talep önemli ölçüde arttığından, piyasadaki ürün sayısı da önemli ölçüde artmıştır. Ancak, bu ürünlerin tümü kullanıcıları covıd-19’dan düzgün bir şekilde korumak için çalışmaz, bu nedenle mevcut en iyi seçeneği seçtiğinizden emin olmak çok önemlidir. Bireyler, kendilerini ve başkalarını koronavirüsün yayılmasından korumaya yardımcı olmak için cerrahi dereceli tek kullanımlık yüz örtülerini seçmelidir.

Sonuç olarak, koronavirüsün günlük yaşamda yayılmasını önlemeye yardımcı olmak, kişisel güvenliğimizi ve başkalarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için alabileceğimiz bir dizi önlem vardır. El Temizleyicileri, Birleşik Krallık’ta hem kişisel hem de iş kullanımı için çok çeşitli kaliteli tıbbi sınıf yüz maskeleri ve alkol bazlı el dezenfektanı ürünleri sağlayabilir; enfeksiyonun yayılmasını önlemeye ve iyi kişisel hijyeni teşvik etmeye yardımcı olur.

* işbirlikçi yazı


İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu