Genel

Çevre Dostu Yaşam: Yapabileceğiniz 10 Olumlu Değişiklik

İklim değişikliği, insanların dikkat etmesi gereken gerçek bir konudur. Çevre için üzerinize düşeni yapmıyorsanız, sonuçlar uzun vadede ciddi olabilir, bu nedenle mümkün olduğunca çevre dostu yaşamaya çalışmanız önemlidir.Atıklarınızı geri dönüştürmenin yeterli olduğuna inanıyor olsanız da, yaşam tarzınızda ve mülkünüzde yapabileceğiniz, karbon ayak izinizi azaltmanıza ve enerji faturalarınızda tasarruf etmenize yardımcı olacak birçok değişiklik var. Bunu akılda tutarak, daha çevre dostu bir yaşam sürmek için yapabileceğiniz 10 olumlu değişiklik var.

Elektrikli Ekipmanı Kapatın

İçinde yaşadığımız modern dünyada, çoğumuz elektrikli cihazlarımız olmadan gidemeyiz. Teknolojiyle ilgili her şeyi yaşayan ve nefes alan bir kişiyseniz, taktığınız veya şarj etmeyi bıraktığınız cihazlarla çok fazla elektrik kullanıyor olmanız muhtemeldir. Bunun büyük bir sorun olduğunu düşünmese de, şarj cihazlarınızı takılı ve açık bırakmak tonlarca değerli israf olabilir energy.As sonuç olarak, bir gece aramadan önce mülkünüzün etrafından dolaşın ve tüm elektrikli cihazların ve ekipmanların kapalı veya fişten çekildiğinden emin olun.

Kendi Kompost Yığınınızı Başlatın

Eğer bir foodie iseniz, muhtemelen her zaman mutfakta lezzetli yemekler pişiriyorsunuzdur.Çöpe atmak yerine, satışını tarihe geçmiş bir yemeğiniz varsa, neden kompost yapmıyorsunuz? Bu sadece doğal gübre oluşturmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda arka bahçenizi yeşil ve sağlıklı tutacaktır. Ayrıca, daha çevre dostu bir yaşam tarzı yaşamanıza izin vererek depolama alanına gönderilen atık miktarını azaltacaktır.

Her Şeyi Geri Dönüştürün

Karbon ayak izinizi azaltma konusunda ciddiyseniz, geri dönüşümün getirebileceği tüm faydaların zaten farkında olmanız muhtemeldir.Farkına varamadığınız şey, neredeyse her şeyin geri dönüştürülebileceğidir. Rafta toz toplayan pilleriniz veya asla kullanılmayacak kağıtlarınız olsun, kullanmadığınız herhangi bir şeyi geri dönüştürmek gerçek bir fark yaratabilir ve çevreye daha duyarlı olmanıza yardımcı olabilir. Yeni bir tane aldığınızda eski iPad’inizi bile satabilirsiniz, böylece bir başkası çöplüğe gitmek yerine onu iyi kullanabilir.

Plastikten Uzak Durun

Ne satın aldığımızın önemi yok, plastik hayatımızın hemen hemen her alanına girdi.Vazgeçmenin zor olacağına inanıyor olsanız da, işleri kolaylaştırmak için yapabileceğiniz birçok değişiklik var. Market alışverişine giderken neden yanında bir kanvas çanta getirmiyorsun? Ayrıca meyve ve sebzelerinizi toplu olarak satın alabilir ve şişelenmiş su satın almayı bırakabilirsiniz. Yaptığınız daha fazla değişiklik, daha iyi!

LED ampuller kullanın

Geleneksel ampulleri kullanan kişi tipindeyseniz, bunları daha sık değiştirmeniz gerekebilir.Karbon ayak izinizi azaltmanın ve çevreye yardımcı olmanın bir başka harika yolu da LED ampullere geçmektir. Sadece çalıştırmak için daha az güce ihtiyaç duymakla kalmaz, aynı zamanda onları sık sık değiştiremezsiniz. Ayrıca, parlaklık seviyeleri ve tasarımları çeşitli mevcut konum, evinizde oda ve ortam uygun aydınlatma terzi yani.

Güneş Panelleri Takın

Peşinde olduğunuz şey bir eko-ev ise, güneş panelleri mülkünüze mutlaka eklenmelidir. Çatınıza güneş panelleri yerleştirdikten sonra, tamamen temiz elektrik kullandığınızı bildiğinizden emin olabilirsiniz.Ayrıca, şebekeye geri satmak için yeterli enerji üretebilirsiniz. Uygulanması pahalı bir değişiklik olsa da, özellikle yeşil kimlik bilgilerinizi geliştirmek söz konusu olduğunda, bunu bir yatırım olarak düşünmelisiniz.

Çatınızı Değiştirin

Evinizin çatısı en pahalı parçalardan biridir, bu nedenle iyi durumda olduğundan emin olmak için göz kulak olmanız önemlidir.Herhangi bir sızıntı veya çatlak fark ederseniz, çatıyı hemen değiştirmek en iyisidir. Sadece fren itiraz artırmak çatı yardımın yerine, ancak, evinizin enerji tasarrufu da yapabilirsiniz.Kimse ayın sonunda yüksek enerji faturalarından şaşırmak istemez, bu nedenle çatınızı değiştirmek paradan tasarruf etmenize yardımcı olurken aynı zamanda size huzur verir.

Çatınızı değiştirmek listenizin başındaysa, ücretsiz teklifler sunan bir çatı şirketi olan Semper Solaris’e göz atmak isteyebilirsiniz.Sizin için en iyi seçenek olup olmadığını belirlemenize olanak tanıyan çatı kaplama kurulum süreci hakkında size ek bilgi sağlayabilirler. Semper Solaris, Kaliforniya’da yaşayanlara yüksek kaliteli çatı kaplama hizmetleri sunmasıyla tanınan özel bir ekibe sahiptir.

Çevre Dostu Temizlik Ürünleri Satın Alın

Evinizi temiz ve düzenli tutmak söz konusu olduğunda, yapmak istediğiniz son şey zararlı toksinler ve kimyasallar kullanmaktır.Bu kimyasallar çevre dostu değildir ve atılması zordur; bu nedenle, daha organik ve doğal temizlik yöntemleri kullanan daha yeşil temizlik ürünlerine geçmek, çevre dostu yolculuğunuzda size yardımcı olabilir. Kabartma tozu, doğal tuz ve beyaz sirke gibi evinizi yeni gibi görünebilecek tonlarca doğal ürün var.

Suyunuzla Anlayışlı Olun

Bir aile olarak yaşıyorsanız, özellikle bir fark yaratmak ve çevreye daha duyarlı olmak istiyorsanız, su tüketiminize göz kulak olmak çok önemlidir. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, neden duşlarınızı bir veya iki dakika kısmıyorsunuz ya da banyoda ıslanmaktan kaçınmıyorsunuz. Sonuçta, ne kadar az su kullanırsanız, ayın sonunda o kadar az para ödemek zorunda kalacaksınız.Birçok su meraklısı aile, su faturalarının yarıya düştüğünü görebilir!

Yenilenebilir Enerjiye Geçiş

Isıtmayı gerekenden veya gerekenden daha uzun süre açık bırakmaktan hepimiz suçluyuz.Kaliforniya’nın güzel havası olsa da, kışın sıcaklıklar düşebilir ve evinizi sıcak ve rahat tutmak için ısıyı artırma olasılığınız artar. Karbon ayak izinizi azaltmak ve aynı zamanda enerji faturalarınızdan tasarruf etmek istiyorsanız, termostatınızı yalnızca bir derece kısmak, her ay ne kadar ödediğiniz konusunda önemli bir fark yaratabilir.

Kullanılmayan elektrikli ekipmanı kapatmak, artık yiyecekleri kullanmak için kendi kompost yığınınızı başlatmak, evdeki her şeyi ve her şeyi geri dönüştürmek ve plastikten arındırmak, yapabileceğiniz değişikliklerden sadece birkaçıdır.daha çevreye duyarlı olmanıza yardımcı olmak için.Bunu yapmak için maddi imkanlarınız varsa neden çatınıza güneş panelleri takmayı düşünmüyorsunuz? Sadece kendi elektriğinizin bir kısmını üretmekle kalmayacak, aynı zamanda aylık elektrik faturalarınızdan da tasarruf edeceksiniz.

Yaşam tarzınızda ve evinizde bu değişikliklerden herhangi birini yapmak, karbon ayak izinizi azaltmanın yanı sıra çevre için üzerinize düşeni yaptığınıza dair size huzur verebilir.

* işbirlikçi yazı


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu