Kadın

Arka bahçenizde Rahatlatıcı bir vaha oluşturmak için ipuçları

Arka bahçenizde dinlendirici bir vahaya sahip olabileceğiniz bir hafta sonu kaçamağına kimin ihtiyacı var? Arka bahçeniz spa küvetine, konforlu veranda mobilyalarına ve çeşitli çiçek açan çiçeklere sığacak kadar genişse, hızlı bir şekilde rahatlatıcı bir açık aile köşesi oluşturabilirsiniz.Herkesin cıvıl cıvıl kuşların sesinin ve sıçrayan bir çeşmenin yatıştırıcı seslerinin tadını çıkarabileceği rahatlatıcı bir alan sağlayın. Emin nerede başlar değil mi? En rahat arka bahçeyi yaratmanıza yardımcı olacak birkaç fikrimiz var.

Bir Yüzme Havuzu İnşa Et

Her şeyden önce, her dinlenme alanının bir yüzme havuzuna ihtiyacı vardır.Geleneksel dikdörtgen veya oval bir havuz inşa edebilir veya arka bahçenizin büyüklüğüne ve kişisel tercihlerinize bağlı olarak tamamen farklı bir yöne gidebilir ve geleneksel olmayan bir yüzme havuzu inşa edebilirsiniz. Havuzun yanında bir kaydırak, kayalar ve soğuk bir alan dahil ederek arka bahçenizde eksiksiz bir atmosfer yaratabilirsiniz. Çocuklar heyecanın tadını çıkaracak ve onlara güvenli bir mesafeden göz kulak olabileceksiniz.

Spa Küveti Alın

Jakuzinin yatıştırıcı gücü olmadan rahatlamayı hayal edemezsin, değil mi?Vücudunuzu ve zihninizi yenileyecek ve sizi yatağa ve yeni bir iş gününe hazırlayacak bir kadeh şarap ve yavaş müzikle gevşediğiniz tüm geceleri düşünün. Bundan daha iyisi olamaz, değil mi?Bu nedenle, spa küveti seçeneklerini araştırın ve bunun için arka bahçenizdeki en iyi yeri düşünün. Yeterince büyük bir bütçeniz varsa, spa küveti içeren yüzme havuzlarına bile gidebilirsiniz.

Rahat Mobilyalar Seçin

Tüm banyo bittikten sonra havuz kenarında ya da verandada takılmak isteyeceksiniz. Bu yüzden size hem stil hem de konfor sunmak için paris sandalyeleri içeren üstün kaliteli mobilyalara ihtiyacınız olacak. Bir dizi Paris sandalyesi ve eşleşecek bir masa ile sabah kahvenizi ve kahvaltınızı yapmak için rahat bir köşenin yanı sıra arkadaşlarınız ve ailenizle takılmak için rahat bir alana sahip olacaksınız.Hiç hamak almayı düşündün mü? Bir hamakta gevşeyebilir ve sunduğu tüm avantajlardan yararlanabilirseniz pazar öğleden sonraları on kat daha rahatlatıcı olacaktır.

Bir Çeşme Düşünün

Açık havada serinletici ve rahatlatıcı bir ilaveye mi ihtiyacınız var?Çeşme, arka bahçenize çekicilik ve karakter katacak, aynı zamanda yatıştırıcı ve rahatlatıcı özellikler sağlayacak başka bir su özelliğidir. Basamaklı suyun yatıştırıcı sesleri her zaman bedeninize ve zihninize yatıştırıcı olacaktır. Bunun üzerine, güzel görünecek ve evinizin net değerine değer katacaktır.

Bol Miktarda Çiçek Ve Yeşillik Ekleyin

Güzel canlı çiçekler olmadan rahat bir arka bahçeye sahip olamazsınız. Yani, zaten menekşeler, güller ve ortancalarla dolu bir bahçeniz yoksa, bahçeciliğe başlamanın zamanı geldi.Renkli bir etki için havuzdan verandaya giden bir parkurun her iki tarafına çiçek dikin. Saksıları ön kapının yanına ve arka bahçenin güzel görüneceğini düşündüğünüz diğer alanlarına yerleştirin.

Suyu Ateşle Kontrast Haline Getirin

Arka bahçenize hiç ateş unsuru eklemeyi düşündünüz mü?Bir ateş çukuru sadece su özelliklerinize güzel bir kontrast sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda dış mekanınızı daha davetkar hale getirecektir. Bir partiyi bölmek zorunda kaldığın zamanları unut ya da dışarısı biraz soğuduğu için içeri taşı. Bazı atıştırmalıklar ve içecekler ile ateşin yanındaki akşamlar, ailenizle birlikte kampa gitmiş gibi hissetmek için ihtiyacınız olan tek şey. Daha da iyisi, arka bahçenizi terk etmenize gerek yok çünkü ateş çukuru ile tam bir kamp havasına sahip olacaksınız.Yerleşik bir barbekü, arka bahçenize harika bir ektir. Tüm battaniyeler ve barbekü malzemeleri için dahili depolama alanına sahip dış mekan mobilyalarını unutmayın.

Rahat bir arka bahçeye sahip olmak herkesin hayalidir.Bu rüya artık birkaç adımda gerçekleşebilir. İhtiyacınız olan tek şey, daha davetkar ve güzel hale getirmek için mevcut arka bahçenize birkaç eklemedir. Bir çeşmeden ateş çukuruna ve rahat mobilyalara kadar, sıkıcı dış mekanınızı her zaman hayal ettiğiniz bir rahatlama vahasına hızlı bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

Yazarın Biyografisi

Diana Smith, iş ve pazarlama ile ilgili konularla ilgilenen iki güzel kızın tam zamanlı bir annesidir.

Boş zamanlarında egzersiz yapmaktan ve ailesi için sağlıklı yemekler hazırlamaktan hoşlanıyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu