Genel

APİ Entegrasyonu Nedir


Entegrasyon kelimesi e ticaret sektörünün hemen her alanında karşımıza çıkar. Bu kelimenin sektördeki anlamı bütünleştirmek veya uyum sağlamaktır. Daha açıklayıcı bir tanımla anlatacak olursak teknik yazılımların, sistemleri birlikte ve uyumu olarak otomatik bir yapı kapsamında haberleşmesini sağlayarak veri alışverişinde bulunmasıdır diyebiliriz. Entegrasyon da kendi içerisinde birden çok çeşide ayrılır. E ticaret sitesi kuracak olanlar ve bu alanda faaliyet göstererek geniş pazarlara açılmak isteyenler içinse api entegrasyonu kurulumu gerekmektedir. Peki Api entegrasyonu nedir? Nasıl kurulur?

Api Entegrasyonu uygulamalarda kullanılan yeteneklerin bir başka uygulamaya aktarılmasına denir. Yeteneği paylaşan uygulamanın ara yüzüne ise Api entegrasyonu adı verilir. Bir web sayfasından alışveriş yapıldığında, satış yapılan site üzerinden ürünlerin yüklenmesi şarttır. Api entegrasyonu kullanıldığında başka bir siteden satış yapıldığında ürün yüklemek mümkün hale gelmektedir.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Kurumsal web sitesi bilindiği gibi herhangi bir şirketin ürünlerini ve de sunmuş olduğu hizmetlerini hedef kitlesin tanıtmak ya da yeni müşteri kitlesine hitap edebilmek adına kendilerini tanıttıkları platformlardır.  Bu tarz sayfalarda başarıyı yakalayabilmek için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Ancak en önemlisi web sayfasında bulunan içeriğin geniş ve özgün olmasıdır. Aynı zamanda tasarım karmaşık olmamalı, logo ve grafik, yazı ve de arka plan renklerinin birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir.

Pazaryeri Entegrasyon Fiyatları Ne Kadar?

E ticaret sektöründe hizmet veren firmalar kısa sürede müşterilerine hitap edebilmek adına yalnızca kurumsal bir web sayfası ile sınırlı kalmamalıdır. Buna ek olarak pazaryeri entegrasyon hizmetlerinden de faydalanılması gerekmektedir. Özellikle de globalleşerek dünya çapında bir marka olmayı hedefleyen firmaların amazon.com.tr api entegrasonu kullanması önerilir. Bunun dışında ülkemizde de geniş kitlelere hitap edilmesini olanaklı kılan birçok entegrasyon çeşidi bulunur. Firmalar kendilerine en uygun olan entegrasyon hizmetini Doğuş Bilişim gibi alanında deneyimli firmalardan alarak işe başlayabilirler.  Ayrıca Api entegrasyon fiyatları hakkındaki en güncel bilgileri de hizmet veren firmalardan öğrenebilirsiniz.

Opencart Modülü Nasıl Yüklenir?

E ticarette kullanılan opencart modülleri web sayfalarını daha fonksiyonel hale getirmektedir. Müşterilerine daha hızlı ve daha kaliteli hizmet standartları oluşturmak isteyen her firmanın alanında uzmanlaşmış kişilerden web sayfaları için opencart modülü yüklemesi için hizmet almaları önerilmektedir. Söz konusu modülü yüklemek içinse öncelikle yüklenmek istenilen modüller indirilir, daha sonra klasöre çıkarılır. Çıkan klasördeki admin ve catalog dosyaları kopyalanır ve ana dizine eklenir.

Neden E Arşiv Portal Entegrasyonu Kullanmalısınız?

E arşiv fatura hizmetini genellikle e fatura mükellefi olan işletmeler kullanmaktadırlar. Aslına bakıldığında bu bir tür Gelir İdaresi tarafından belirlenmiş yükümlülüktür. E-arşive dahil olmayan mükellefler, vergi mükellefleri tarafından düzenlenmiş olan faturaların 5 bin Türk lirasını aşması durumunda e arşiv kesmek zorundadır. Vergi mükellefi olmayanlar için de bu sınır 30.000 Türk lirasıdır. E arşiv portal entegrasyonu sayesinde firmalar, müşterilerin gözünde daha güvenilir bir imaj çizmektedirler. Aynı zamanda hizmet standartlarının da daha kaliteli olduğunu gösteren e arşiv fatura e ticaret sektöründe hizmet verenler tarafından mutlaka kullanılmalıdır.

Neden Trendyol  ve Hepsiburada Api Entegrasyonu Kullanmalısınız?

Api entegrasyonları kullanmanın en önemli faydası firmalara zamandan tasarruf ederek, daha hızlı ve güvenli hizmet vermelerini olanaklı hale getirmesidir. Trendyol api entegrasyonu kullanan firmalar sınırsız mağaza ekleyebilirler. Ayrıca siparişleri tek tek veya toplu onaylama imkanına da sahip olurlar. Eklenen ürünlerin diğer pazaryeri mağazaları ile eşleştirilmesi mümkündür. Firmalar entegrasyon sistemi sayesinde her mağaza içn farklı komisyon ve kargo ücreti belirleyebilir. Stok takibi yapabilmelerinin yanı sıra stok risk seçeneğini de kullanabilmektedirler. Bu seçenek sayesinde adette stok düşümü işlemi de kolayca yapılır. Entegrasyon hizmetleri kapsamında ürün güncellemeleri yapılır, siparişlere kargo fişleri eklenir, gelen müşteri mesajları anında yanıtlanabilir, barkod açılıp kapatılabilir ve ürün sıra no açılıp kapabilir. Tüm bu avantajlar hepsiburada api entegrasyonu hizmetini kullananlar için de geçerli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu