Genel

2022’de Zihninize, Bedeninize Ve Dünyaya Fayda Sağlamak İçin Benimseme Alışkanlıkları

Her sene, hem profesyonel hem de şahsi yaşamımızda daha iyi insanlar olmak için takip etmeyi umduğumuz yeni sene kararlarını veriyoruz. COVID-19 pandemisi ile neredeyse iki sene geçtikten sonra, en güç zamanlarda mutlu ve sıhhatli kalmak için gayretlerken daha iyiye doğru değişmek neredeyse yeni bir anlam kazanıyor.

2022 için kararlar alırken, yeni senede büyüyebilmeniz için kendinizi nasıl geliştirebileceğinizi düşünmek ehemmiyetlidir. Paranızla, vücudunuzla ve genel olarak dünyayla nasıl yeni alışkanlıklar edinebileceğiniz ve pozitif farklılıklar yapabileceğiniz mevzusunda kılavuzluk etmek için buradayız.

Finansal Olarak Zaferli Bir Yeni Sene

Salgın patlak verdiğinden beri, özellikle işiniz kilitlenme sırasında kapılarını kapatmak zorunda kaldıysa, bir hayli insan finansmanla azıcık gayret etti. Şimdi, aşılar kurşun yaparken, finansal olarak güçlü bir 2022’yi nasıl inşa edebileceğinizi düşünmeye başlamak için iyi bir zaman ve ilk adım bir bütçe oluşturmak.

Aylık olarak ödediğiniz her gideri yazarak ve bunu ne kadar getirdiğinizle karşılaştırarak, gerçekten neye lüzumunuz olduğuna ve neleri vazgeçebileceğinize dair net bir fotoğraf çizebilirsiniz. Misalin, kilitlenmeler sırasında büyük ihtimalle akış hizmetlerinden adaletli bir hisse toplamışsınızdır. Onları daha fazla izlemezseniz, onları bütçenizden çıkarabilir ve bir kutu kaydedebilirsiniz.

Pandemik muhtemelen size finansal bir yedekleme tasarısına sahip olma mevzusunda iyi bir ders verdi, bu surattan geleceğiniz için para biriktirmeye yemin ettiğiniz senede 2022 yapın. Patronunuzdan hasılatınızı çek hesabınız ile ekstra faiz kazanacağınız ayrı bir yüksek faizli tasarruf hesabı arasında bölüştürmesini isteyerek bu harekâtı basitleştirebilirsiniz. Bu finansal yatırım, her şeye hazırlıklı olmanın iyi bir yoludur.

Para mevzusunda, başka bir çözüm, mesleksel hayatınızda nasıl büyüyebileceğiniz ve sizi iş dostlarınızdan ayırabilecek daha fazla yetenek bilebileceğiniz olmalıdır. Bu, idare dersleri almayı veya yeni bir dil bilmeyi kapsayabilir. İki dilliliğin, yeni kültürleri takdir etme ve mahareti de dahil olmak üzere bir hayli bereketi vardır. En ehemmiyetlilerinden biri, işinizde daha fazla insanla bağlantı kurma kabiliyetidir. İşletmeler gitgide küreselleştikçe, diğer ülkelerden alıcılarla görüşebilecek ve işlerinin büyümesine destekçi olacak insanlara gereksinimleri olacak. Döndükleri birey sen olabilirsin ve kariyerin yeni doruklara yükselebilir.

Bedeninizi ve Zekanızı Güçlendirin

Bir Hayli insanın yaptığı en yaygın yeni sene kararlarından biri, daha fazla egzersiz yapma ve kilo verme hevesidir. Yeniden, pandemik bize sıhhatli olmanın bizi COVID-19’a daha duyarlı hale getirebilecek muhtemel komorbiditeleri ortadan kaldırmanın iyi bir yolu olduğunu öğretti, bu surattan bu kararı ciddiye almak için rastgele bir sene varsa, bu. İyi haber şu ki, fitness niyetlerinize erişmek için maraton koşmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, her hafta 150 dakikalık egzersiz size kilo vermek ve harika sezmek için lüzumunuz olan enerjiyi verebilir.

Formda kalmanın en iyi yolu etkinliklerinizi değiştirmektir ve beden ve zekada daha iyi sezmenin harika bir yolu kampa gitmektir. Yerel bir kampa gidebilir veya arka bahçenize bir çadır kurabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, her zaman hava hipotezlerini evvelden hakimiyet edin ve siz ve çocukların bol ölçüde güneş kremi ve böcek spreyi taktığınızdan emin olun. Kamp yapmak harikadır zira size yürüyüşten yerel bir gölde yüzmeye kadar değişik fiziksel etkinliklere katılma talihi verir ve bu etkinlikler kalori yakmak için harikadır.

Dışarı çıkarak, yalnızca fiziksel olarak daha iyi sezmekle kalmaz, aynı zamanda pak hava da zekanızı arınmaya ve kaygılarınızı eksiltmeye destekçi olmak için harikadır. Kendimizi yeşilliklerle çevreleyerek, natürel dünyayla olan iletişimimizi yeniliyor ve kendimizi rahat seziyoruz. Dışarıda olmasanız dahi, 2022’de pozitif bir zekâ çerçevesi yakalamalısınız. Her sabah uyanın ve aynaya tebessümün ya da günde bir saat hoşlandığınız bir şeyi yapın ve minik şeyleri terletmemeye çalışın.

2022’de Daha Sürdürülebilir Düşünün

Zaman geçtikçe ve haberler bize abuhava farklılığının negatif tesirlerini anlatmaya devam ettikçe, çoğumuz etraf ve seyyaremiz için nasıl bir fark yaratabileceğimiz hakkında daha fazla düşünmeye başladık. Şayet bu gruptaysanız, 2022’de düşüncelerinizi eyleme dönüştürmeye başlayın.

Gezegene destek etmek için her gün yapabileceğiniz bir hayli minik farklılık var. Odadan çıktığınızda elektroniği kapatsanız dahi, bu elektriği üretmek için lüzumlu olan fosil yakıtları yakma gereksinimini ortadan kaldırıyorsunuz. Kullanılmadığında TV’nizi ve diğer afaki aygıtları da prizden sürükleyerek ekstra mil gidebilirsiniz, zira kapalı olsalar dahi bekleme modunda kalmak için hala az ölçüde elektrik kullanırlar.

Alışveriş biçiminizi değiştirerek de büyük bir fark yaratabilirsiniz. Yine kullanılabilir bir bez çanta getirmenin yanı gizeme, zincir mağazaları da sıçramalı ve bunun yerine gıdalarınızı yerel bir bakkaldan veya çiftçi pazarından almalısınız. Daha iyi tatma yiyecek olursunuz, ama zincir lokantaya afaki lekelilik neticeyi ülke genelinde yiyecek nakliye için büyük kamyon gereksinimini eksiltmek için destekçi olacaksınız. Yerel besinler genellikle yetiştirildiği yere yakın satılır, bu sebeple lekelilik tehlikeyi büyük miktarda eksilir. Ayrıca, arka bahçenizde olası olan en taze gıdaları sağlayacak bir bahçe yetiştirmeyi düşünebilirsiniz ve çalışırken harika bir egzersiz yapacaksınız.

Gördüğünüz gibi, standart yeni sene kararlarını reele dönüştürmek için özümseyebileceğiniz bir hayli alışkanlık var. Yukarıyada tartışılan ipuçlarıyla başlayın ve gelecek sene ve sonrasında büyümeye devam edin.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu